Блог

Польові новини: стан озимини у Тернопільській області

Польові новини
У кінці другої половини квітня переважала аномально холодна погода для весни. Тому розвиток культур затримується на два тижні, озимі культури на початок травня знаходяться у фазі виходу в трубку. Далі розповідаємо про нюанси захисту посівів озимого ячменю та пшениці у Тернопільській області.

Озимий ячмінь Коротка інформація про поле:

Попередник: соняшник
Обробіток ґрунту: дискування
Посів: 5 листопада
Сорт: Сейлор
Норма висіву: 6 млн
Підживлення: 300 кг/га аміачної селітри на відновлення вегетації

Озимий ячмінь знаходиться в кінці фази кущення - початку виходу в трубку. Тернопільська область

Гербіцидний захист


Основну проблему на даному полі становлять дводольні бур'яни і падалиця сульфо-стійкого соняшнику.


Враховуючи видовий склад бур'янів і падалиці попередника ми обрали гербіцидну схему:
Унісулам 70 мл/га + Гренадер 15 г/га + АгроПАВ 0,3 л/га

Чому саме ці препарати і в такій нормі?


Унісулам відмінно контролює сульфо-стійкий соняшник і перерослий підмаренник чіпкий. Збільшена норма Унісуламу обумовлена сильним розвитком підмаренника (8+ кілець). Для ефективної боротьби із падалицею соняшника потрібно дочекатись появи першої пари листочків. 
Гренадер у мінімальній нормі підсилює гербіцидний вплив на лободу білу і зірочник середній, не створюючи надлишкової фітотоксичності на культуру.
Детально про те, як підібрати найбільш ефективну гербіцидну схему під особливості ваших полів і особливості сезону 2021, читайте у великому матеріалі за посиланням.Фунгіцидний захист


“На поодиноких рослинах бачимо перші прояви темно-бурої плямистості: дрібні жовті плями. Масове зараження рослин відбувається при підвищеній вологості повітря та при температурі +15 °C і вище.” - коментує Олександр Конопацький.


Хвороба призводить до зниження фотосинтетичної активності рослини внаслідок втрати листової поверхні. 

Для запобігання масовому зараженню посівів ми рекомендуємо фунгіцид Фунгімакс у нормі 0,8 л/га. Препарат має високу біологічну ефективність за середньодобової температури + 6ºС. Фунгімакс (тіофанат-метил 200 г/л + пропіконазол, 120 г/л + триадимефон, 50 г/л), розроблений спеціально для першого внесення на зернових. Контролює септоріоз листя, борошнисту росу і прикореневі гнилі.


На момент обстеження шкідників на посівах ячменю не виявлено.

Озима пшениця


Загальний вигляд поля озимої пшениці. Тернопільська область

Гербіцидний захист


Ситуація у полі озимої пшениці по видовому складу бур'янів дуже схожа з ситуацією ячменя, але тут ще масово поширена глуха кропива стеблеобгораюча (яснотка).

Глуха кропива стеблеобгортаюча (Яснотка)

Запланований інсекто-фунгіцидний захист на перше внесення: 
Карбезим 0,5 л/га + Флутривіт і інсектицид Канонір Дуо 0,15 л/га

Це ефективна за низької температури та бюджетна фунгіцидна схема.  Карбезим забезпечує швидкий стоп-ефект на патоген, а Флутривіт пролонговану фунгіцидну дію до 3 тижнів.

Канонір Дуо – контактно-системний інсектицид з покращеною дією на сисні шкідники і пролонгованою дією до 21 дня.Не пропустіть наш великий матеріал про озимі зернові в сезоні 2021, в якому ми детально порівнюємо всі можливі гербіцидні і фунгіцидні схеми захисту.