Блог

Інтерв'ю головного агронома бренду "Агрохімічні технології" про 12 нових препаратів

Події


Матеріал підготувавала Олена Басанець, SuperAgronom.com

Джерело: Superagronom.com


Сергій Богомаз, керівник агрономічної служби «Агрохімічні технології» (АХТ).

Сергій Богомаз: Агрономія — це творчий процес, для якого ми розробляємо нові інструменти та рішення.

SuperAgronom.com: 12 нових препаратів за рік — це значна кількість реєстрацій. До цього лінійка продуктів АХТ зростала повільніше. З чим пов’язаний такий стрімкий ріст?

Сергій Богомаз: Цей рік насправді визначний для компанії. Вийшло гарно: 12 років компанії — 12 нових препаратів. Ми пишаємось таким оновленням портфоліо. Серед нових препаратів і унікальні багатокомпонентні препарати, і монокомпонентні ЗЗР з удосконаленою рецептурою, і мікродобриво, і навіть стабілізатор добрив. Насправді «вибухове» зростання портфелю — це досить логічний етап розвитку компанії. Ще 3 роки тому, коли «Агрохімічні технології» вперше стали брендом №1 за обсягом імпорту генеричних ЗЗР в Україну, було прийняте рішення розширювати лінійку препаратів в сторону унікальних комплексних препаратів.

За свої 12 років бренд «Агрохімічні технології» став одним із лідерів серед генеричних ЗЗР завдяки тому, що забезпечував найвищу якість та ефективність базових продуктів. За даними аналітиків, кожний 5-й аграрій щорічно обирає АХТ, тому що знає, що у складі Гренадеру найчистіший трибенурон-метил, у складі Толазину — максимально активна форма метолахлору, очищений s-метолахлор, а не суміш ізомерів, а в Імпекс Дуо, Полігарді — відмінна формуляція, та підвищена кількість ад’ювантів, що забезпечує високий результат у найскладніших умовах.
Ми завжди давали найбільш ефективні та раціональні рішення українським аграріям в сегменті базових препаратів. У аграріїв є свої завдання, свої проблеми на полі, і ми хочемо допомогти їм у вирішенні цих проблем за допомогою наших препаратів, тепер ще й багатокомпонентних.
Внесення ЗЗР

SuperAgronom.com: Взагалі які завдання ставите перед собою, розробляючи нові продукти? В чому принципова різниця з лінійкою минулих років?

Сергій Богомаз: Деякі проблеми неможливо вирішити базовими продуктами, вони потребують специфічних рішень. Протягом декількох років ми вивчали «пробіли», які не закриває базова технологія, та шукали саме ті ідеальні поєднання діючих речовин у необхідній формуляції, які матимуть максимальну ефективність та залишаться фінансово доступними. Це абсолютно новий рівень препаратів. Всі вони мають невелику кількість аналогів на ринку України, і переважна більшість з них — рішення мультинаціональних компаній, що є значно дорожчими. Створення одного препарату — це складний процес: вибір діючих речовин, підбір їх комбінацій, розробка формуляції. В нього залучені команди агрономів і технологів-науковців і України, і Китаю.

SuperAgronom.com: Які саме продукти АХТ вийдуть на ринок цього року? Для яких проблем аграріїв вони мають стати рішенням?

Сергій Богомаз: Список новинок бренду «Агрохімічні технології» у 2020 році вийшов дуже різноманітним. У нього увійшли препарати абсолютно різних форматів. І перша група препаратів — це продукти, створені для вирішення найскладніших агрономічних задач «із зірочкою». Наприклад, лускокрилі шкідники, ґрунтові шкідники насіння, кліщі, несправжня борошниста роса і так далі. При цьому ці препарати максимально комплексні, мають розширений спектр дії для того, щоб вирішувати одразу всі проблеми певної фази культури.

Наведу приклади таких продуктів:
  • Тіатрин — новий інсектицидний протруйник, має одночасно і репелентний ефект для захисту насіння від ґрунтових шкідників, і системну дію для захисту від шкідників сходів.
  • Еміприд — контактно-системний інсектицид з тривалим захисним ефектом. Ефективний проти широкого спектру шкідників, в тому числі лускокрилих та сисних.
  • Піризокс — двокомпонентний акарицид контактної та трансламінарної дії для захисту від кліщів на всіх стадіях розвитку
  • Цимоксил — фунгіцид, ефективний проти всіх класів грибів: і справжніх, і несправжніх (пероноспороз).

Окрему увагу хочу приділити захисту озимих зернових. В цьому році ми випускаємо одразу два рішення, що ефективно закриють захист у фазах від Т0 до Т2.
  • Фунгісил — двокомпонентний стробілуринвмісний фунгіцид, який закриває питання у більшості регіонів України другого внесення по зернових, а також може застосовуватися на соняшнику. Забезпечує пролонгований захист.
  • Фунгімакс — трикомпонентний фунгіцид у формі суспоемульсії, яка дала змогу найкраще поєднати діючі речовини препарату. Має відмінний лікувальний ефект проти всіх поширених хвороб зернових та пролонговану дію.



SuperAgronom.com: Деякі з нових препаратів бренду АХТ не зовсім типові для портфоліо компанії. Наприклад, серед новинок є і мікродобриво, і стабілізатор азоту. З чим пов’язане таке розширення лінійки?

Сергій Богомаз: Так, у цьому році в каталозі АХТ з’явились нові групи препаратів. Назвемо їх препарати-«помічники» — це друга група препаратів. Цю групу засобів оцінять агрономи-професіонали.
Вони знають, що для максимального результату недостатньо якісних і правильно підібраних засобів захисту. Мають значення додаткові фактори — наприклад, якість води у баковій суміші. Наш новий рН-коректор Акваглайд пом'якшує жорстку воду та знижує рівень pH води, що запобігає лужному гідролізу діючих речовин та забезпечує збереження максимальної ефективності препаратів.
Ще цікавіший приклад — мікродобриво Вітамін Бор. Це перше мікродобриво в портфелі продуктів АХТ, і ідея цього продукту прийшла з полів. Справа в тому, що на ринку є багато різних варіацій Бору, але більшість з них має лужну реакцію, тому при використанні в одній баковій суміші знижують ефективність ЗЗР при використанні (відбувається гідроліз). У Вітамін-Бора від АХТ реакція кисла, він одночасно виконує функцію рН-коректора. До того ж у Вітамін Бора найвища концентрація Бору на ринку — завдяки особливості формуляції вміст Бору у добриві 17%, в порівнянні зі стандартними 10-11%.




І «на десерт», препарат для справжніх профі — N-STAB – інгібітор уреази, що застосовується з КАС чи карбамідом. Зменшує втрату азоту при переході з амідної форми в амонійну, пролонгує дію добрив до 14 днів. Застосування цього продукту дасть змогу суттєво підвищити ефективність внесення азотних добрив, зменшити втрати діючої речовини та заощадити. Ми розробили N-STAB з урахуванням досвіду передових аграріїв Північної Америки, власних спостережень та досліджень.





Сергій Богомаз, керівник агрономічної служби «Агрохімічні технології»


SuperAgronom.com: Що очікує на монокомпонентні препарати, які були в портфоліо до цього? Вони стали менш цікаві компанії чи аграріям?

Сергій Богомаз: Агрономія — творчий процес, у кожного агронома власна технологія та свій підхід. Хтось обирає складний багатокомпонентний препарат, який буде «універсальним рішенням», і купує собі додатковий спокій та впевненість. А хтось навчився працювати баковими сумішами з простих та відомих діючих речовин, та більш за все цінує можливість самому вирішувати, як їх комбінувати і в якій пропорції. Правильного варіанту немає — це питання особистого вибору агронома, як йому зручніше. Ми в жодному разі не нав’язуємо аграріям один із варіантів. Навпаки, ми чуємо клієнтів та надаємо ефективні рішення саме у тому форматі, який буде зручним для них. Тому монокомпонентні препарати однозначно залишаються у портфелі компанії, будуть удосконалюватися, робота над їхнім створенням триватиме.  

SuperAgronom.com: Ви плануєте розширення цього напрямку ЗЗР?

Сергій Богомаз: Так, звісно, ми продовжуємо випускати нові рішення та вдосконалювати старі і для тих, хто користується монопрепаратами. В цьому році випустили Регістан Ультра, Полігард Максі, Унісулам. У нас планується реєстрація деяких монопродуктів і в наступні роки.

  • Регістан Ультра — вдосконалений контактний десикант, підвищена концентрація діючої речовини, покращена формуляція.
  • Полігард Максі — це популярний фунгіцид Полігард у новій формуляції — суспензії. Частина агрономів полюбляють тебуконазол саме у формі суспензії, зміна формуляції дозволила нам збільшити концентрацію до 430 г/л і зберегти високу ефективність.
  • Унісулам — цікавий як елемент бакової суміші. Підсилює базові гербіцидні суміші для зернових і кукурудзи по найбільш проблемним питанням — підмаренник чіпкий, падалиця ріпаку та соняшнику всіх видів.

Посіви кукурудзи

SuperAgronom.com: Яку роль в ефективності препарату відіграє формуляція?

Сергій Богомаз: Формуляція у створених АХТ препаратах відіграє і відіграватиме найсуттєвішу роль. Велика кількість аграріїв це знає і щорічно підтверджує, що  завдяки формуляції ми досягаємо найкращих результатів.Наприклад, наш препарат Полігард з д.р. тебуконазол завоював довіру українських господарств саме завдяки формуляції. Тебуконазоли в залежності від формуляції можуть суттєво відрізнятися по ефективності. Найскладніше завдання для тебуконазолів – захист колоса зернових та проникнення через воскові нальоти ріпаку. Препарат має проникати між луски колосків, а потім рівномірно перерозподілитись – на це впливає кількість та якість ад’ювантів у препараті. Саме завдяки препаративній формі, додатковим інгредієнтам Полігард показує високу ефективність і забезпечує відмінний захист колоса. Також формуляція Полігарду забезпечує рівномірне покриття листків ріпаку та проникнення. Це дає можливість точно розрахувати кількість діючої речовини, що проникла, для точної рістрегуляції ріпаку. І це лише один приклад. Ми звертаємо особливу увагу на формуляції всіх своїх продуктів, шукаємо досконалі рішення, які дадуть змогу аграріям отримати бажаний результат.

SuperAgronom.com: Яким чином розроблялися формуляції нових продуктів? Хто працює над розробкою нових препаратів? Чи проводилися лабораторні та польові дослідження, які саме?

Сергій Богомаз: У нашій компанії створення препаратів – це командна робота. Основні ідеї завжди приходять з ринку, ми спілкуємося багато з агровиробникам, з нашими дистриб’юторами, вивчаємо проблематику, які є незакриті питання. І вже потім виходимо з того, які продукти зараз потрібні. Також збираємо інформацію і вивчаємо закордонний досвід. Далі вся ця інформація обробляється, аналізується, підсумовується і ми передаємо її хімікам-технологам, щоб створити препарат у кількох варіантах. Над розробкою працюють 2 команди хіміків: команда хімічної лабораторії світового стандарту GLP у Китаї та спеціалісти АХТ в Україні. Зразки тестуємо в Україні в усіх регіонах і відбираємо найкращі варіанти для подання на реєстрацію. Усі препарати обов’язково проходять цілу низку досліджень і для вивчення їхньої дії та ефективності, і для визначення їх роботи у різних регіонах.


SuperAgronom.com: Яким шляхом йтиме наукова та технологічна робота над створенням ЗЗР найближчими роками, на вашу думку?

Сергій Богомаз: Ми постійно працюємо над удосконаленням та адаптацією захисту рослин з урахуванням змін погодних умов та поширення нетипових, карантинних шкодочинних обєктів у різних зонах вирощування. Багато препаратів уже знаходиться на тестуванні, а ті, що відтестовані – на реєстрації. У наступні роки ми будемо і надалі радувати аграріїв новими унікальними препаратами, які будуть вирішувати багато складних і нетипових завдань.Ми також уважно відслідковуємо екологічні ініціативи щодо заборони тих чи інших діючих речовин і прагнемо одразу надати аграріям альтернативні та безпечні рішення.