Блог

Польові новини АХТ на півдні України

Польові новини
Зима у цьому році порадувала нас снігом. Цьому раді не лише культури, але й бур'яни, що перезимували. Тож ми про польові новини!
Упродовж сезону ми будемо аналізувати стан посівів з усіх регіонів та давати рекомендації по захисту, які засновані на практичному досвіді агрономічної служби бренду АХТ.

На цьому тижні агрономічна служба АХТ перевірили стан посівів пшениці на Одещині, Білгород-Дністровський. 


На відновлення вегетації внесли 100 кг аміачної селітри. Але на внесений азот, окрім озимої пшениці, є інші претенденти.

На цих посівах не було проведено гербіцидний захист з осені. В результаті поле, засмічене зимуючими дводольними бур'янами та падалицею класичного ріпаку, який був попередником. – коментує Сергій Богомаз, головний агроном бренду АХТ.
Найнебезпечніші бур'яни: мак дикий, кучерявець Софії і підмаренник чіпкий. 

«Небажані гості» завдають шкоду культурі вже на початку її осіннього росту, і негативний вплив продовжується весною: 
  • бур'яни конкурують за вологу з культурою, яка в південному регіоні є визначальним фактором отримання врожаю. 
  • бур'яни більш ефективно споживають внесений азот. Вони раніше відновлюють вегетацію, і раніше за озиму пшеницю, починають засвоювати елементи живлення. Це стосується також фосфору, калію, сірки та ін.

На таку ситуації потрібно швидко реагувати та застосовувати гербіцид захист, за умов підвищення та стабілізації температури повітря та стабілізації.

Враховуючи видовий склад бур'янів, агрономи бренду АХТ рекомендують гербіцидну бакову суміш:
Унісулам 60 мл/га + Гренадер 20 г/га + АгроПАВ 0,3 л/га

Чому саме така бакова суміш?
Гренадер (трибенурон-метил 750 г/кг) – системний післясходовий гербіцид, відмінно контролює мак дикий і кучерявець Софії.

Унісулам (флорасулам 100 г/л) – новий гербіцид з посиленою дією проти підмаренника чіпкого, навіть перерослого.А також, обидва препарати ефективні проти падалиці класичного ріпаку. 
Збільшення норми прилипача зумовлене значною густотою бур'янів, які потрібно добре покрити робочим розчином гербіцидів. Норма виливу робочого розчину – 200 л/га.

Висока щільність бур'янів вимагає збільшення норми прилипача

Можна замінити АгроПАВ на АгроПАВ Екстра, який зменшує поверхневий натяг робочого розчину і покращує покриття. Норма застосування АгроПАВ Екстра буде становити 0,1 л на 200 л робочого розчину.Підписуйся на Viber-канал АХТ та слідкуй за новиними у зручному форматі!