Щоб не допустити помилку в захисті – зберігайте шпаргалку від агрономів бренду АХТ 😊
Ґрунтово-страхова схема
Якщо у вас в системі захисту є обов'язкова ґрунтова обробка, але через погодні або технічні причини ви не змогли внести вчасно ґрунтовий гербіцид, то рекомендуємо схему Толазин 3,0 л/га + Ділар 0,15-0,17 кг/га у фазі 3-5 листків кукурудзи у ранніх фазах бур'янів. Таким чином ми знищуємо вегетуючі бур'яни на початкових етапах їх росту і отримуємо ґрунтову дію, яка буде контролювати наступну хвилю бур’янів і падалицю соняшнику.
Класичні страхові схеми у фазу 3-6 листків та у більш пізніх фазах бур‘янів
Знаючи видовий склад бур'янів, ми можемо акцентувати на боротьбі зі злаками або з дводольними бур'янами.
Для зручності агрономи АХТ розробили просту схему підбору страхової гербіцидної схеми на кукурудзу. По горизонталі зліва направо розташовані бакові суміші за силої діх на дводольні бур'яни: чим правіше, тим більше спектр дії суміші.
По вертикалі гербіциди розташовні за силої дії на сзлакові: чим вище суміш, тим ширший спектр злакових вона забирає.
Зі схеми можна зробити такі висновки:
Найпотужніша ґрунтова гербіцидна схема:
Дисулам 0,5-0,6 л/га + Мілафорт 1,0-1,2 л/га. Застосування даної бакової сумішей дозволяє за одне внесення знищити переважну більшість перерослих однорічних та багаторічних бур‘янів.
Посилений контроль дводольних бур‘янів:
- Дисулам 0,5-0,6 л/га + Мілафорт 1,0-1,2 л/га або Дисулам 0,5-0,6 л/г + Сульфоніл 0,05-0,08 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га. Застосування даних бакових сумішей дозволяє за одне внесення знищити переважну більшість перерослих однорічних та багаторічних бур‘янів.
Основна різниця між Мілафортом та Сульфонілом – у препаративній формі. Мілафорт – це нікосульфорон, 40 г/л у формі концентрата суспензії, Сульфоніл – також нікосульфорон, але 750 г/кг і у формі водорозчинних гранул. Концентрат суспензії є більш ефективним та має більшу гербіцидну силу, оскільки до концентрату сеспензії додається значна кількість ад'ювантів для покращення проникнення в рослину, розтікання по листу, прилипання та ін. Але за рахунок цих додаткових переваг препарати у формі КС дорожчі за аналоги у формі гранул. Тож правильного рішення немає, а вибір завжди залишається за агрономом – в залежності від пріоритетів.
2. Дисулам 0,4-0,6 л/га + Танаїс 0,05 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/гаПосилений контроль підмаренника чіпкого та падалиці соняшнику усіх видів:
- Унісулам 0,05-0,075 л/га +Мілафорт 1,0-1,2 л/га або Унісулам 0,05-0,075 л/га + Сульфоніл 0,05-0,08 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га.
- Унісулам 0,05-0,075 л/га + Танаїс 0,04-0,05 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га