На полях Вінницької та Київської областей, на посівах сої виявлено несправжню борошнисту росу (пероноспороз) Peronospora manshurica Sydow
Перші ознаки ураження НБР:
Основні джерела інфекції – це ооспори збудника, які формуються в усіх уражених органах, але найбільше – у листі та коренях, зберігаються в рослинних рештках чи ґрунті до 7 років. В останні роки, в умовах короткої ротації сої в сівозмінах, швидкими темпами відбувається накопичення інфекції.
Вторинне (локальне) ураження виникає коли зооспори проростають в краплях води при температурі +10…23°С (оптимум +15…18°С), проникають у здорові рослини через продихи листків. Розвиток патогена відбувається обмежено, тільки в місцях проникнення в тканини рослини.
В посівах сої сприятливі умови створюються при відносній вологості повітря 50-60%, під щільною вегетативною масою.
ТРИ СТУПЕНІ ЗАХИСТУ:
Перша ступінь захисту - це вибір ефективного протруйника і забезпечення потужний старт здорових рослин. У нас в портфоліо з'явився інноваційний чотирьохкомпонентний протруйник Кватрофорс.
Друга ступінь захисту – обрати час застосування фунгіцидів. За сприятливих погодних умов для розвитку НБР проводити захист фоліарними фунгіцидами починаючи з фази 2-3 трійчастих листків. Як показує практика, особливо інтенсивно уражаються рослини у фазу цвітіння - початку утворення бобів. Саме тоді відбувається основні застосування фунгіцидів.
Третя ступінь захисту - обрати фунгіцид, ефективний проти НБР. Важливо врахувати, що збудник Peronospora manshurica відноситься до ооміцетів. За своїми біологічними властивостями відрізняються від більшості патогенних грибів тим, що не мають у клітині ергостерину і більшість фунгіцидів проти них не працюють. Превентивно проти НБР застосовують Фунгісил - піраклостробін блокує проростання спор при вторинному ураженні сої патогеном. Лікувальну дію проти НБР має Цимоксил.
Цимоксаніл - це одна із найбільш ефективних діючих речовин із лікувальним ефектом проти пероноспорозу. Флутриафол забезпечує підсилення проти широкого спектру збудників хвороб сої: церкоспороз, аскохітоз, септоріоз, борошниста роса.