Блог

Три ступені захисту сої від несправжньої борошнистої роси (пероноспороз)НБР

Схеми захисту
Стабільної ціни на врожай сої ще не встановлено, однак за збір цього врожаю ще треба поборотись. Симптоми ураження несправжньою борошнистою росою вже виявлено, тому захист культури продовжується.На полях Вінницької та Київської областей, на посівах сої виявлено несправжню борошнисту росу (пероноспороз) Peronospora manshurica Sydow


Перші ознаки ураження НБР:


Основні джерела інфекції – це ооспори збудника, які формуються в усіх уражених органах, але найбільше – у листі та коренях, зберігаються в рослинних рештках чи ґрунті до 7 років. В останні роки, в умовах короткої ротації сої в сівозмінах, швидкими темпами відбувається накопичення інфекції. 

Вторинне (локальне) ураження виникає коли зооспори проростають в краплях води при температурі +10…23°С (оптимум +15…18°С), проникають у здорові рослини через продихи листків. Розвиток патогена відбувається обмежено, тільки в місцях проникнення в тканини рослини.
В посівах сої сприятливі умови створюються при відносній вологості повітря 50-60%, під щільною вегетативною масою. 

ТРИ СТУПЕНІ ЗАХИСТУ:


Перша ступінь захисту - це вибір ефективного протруйника і забезпечення потужний старт здорових рослин. У нас в портфоліо з'явився інноваційний чотирьохкомпонентний протруйник Кватрофорс. 

Друга ступінь захистуобрати час застосування фунгіцидів. За сприятливих погодних умов для розвитку НБР проводити захист фоліарними фунгіцидами починаючи з фази 2-3 трійчастих листків. Як показує практика, особливо інтенсивно уражаються рослини у фазу цвітіння - початку утворення бобів. Саме тоді відбувається основні застосування фунгіцидів.

Третя ступінь захисту - обрати фунгіцид, ефективний проти НБР. Важливо врахувати, що збудник Peronospora manshurica відноситься до ооміцетів. За своїми біологічними властивостями відрізняються від більшості патогенних грибів тим, що не мають у клітині ергостерину і більшість фунгіцидів проти них не працюють. Превентивно проти НБР застосовують Фунгісил - піраклостробін блокує проростання спор при вторинному ураженні сої патогеном. Лікувальну дію проти НБР має Цимоксил.
Цимоксаніл - це одна із найбільш ефективних діючих речовин із лікувальним ефектом проти пероноспорозу. Флутриафол забезпечує підсилення проти широкого спектру збудників хвороб сої: церкоспороз, аскохітоз, септоріоз, борошниста роса.