Блог

Гербіцидний захист кукурудзи

Схеми захисту
Падалиця соняшнику, посушлива весна, нічні заморозки – кошмари аграрія, який вирощує кукурудзу.
Розбираємо кожну проблему детальніше.

Падалиця соняшнику


Більшість ґрунтових гербіцидів не контролює дану проблему, адже вони використовуються і на кукурудзі, і на соняшнику. Особливо гостро ця проблема стає на полях, де при зборі попередника (соняшнику) були значні втрати, а обробіток ґрунту – дисковка. Таким чином ми отримуємо велику кількість схожого насіння падалиці соняшника у верхньому шарі ґрунту. Результат – масові сходи падалиці, які пригнічують кукурудзу на ранньому етапі її розвитку.
Рішення: використання у баковій суміші Ділару, як ґрунтового гербіциду.

undefined

Ми отримали гарні результати по використанню Ділару у господарстві Ташань минулого року:Рекомендовані бакові суміші:


  1. Ділар 0,12-0,2 кг/га + Пропазокс 2,0-3,0 л/га
Контроль однорічних злакових і дводольних бур'янів та падалиці соняшника, в тому числі стійкого до трибенурон метилу і імі-стійкого. Можливе застосування як до сходів культури, так і після сходів (до 3-4 листка кукурудзи). При післясходовому застосувнні потрібно використовувати прилипач АгроПАВ 0,2 л/га.

2. Ділар 0,12-0,2 кг/га + Толазин 3,5-4,5 л/га
Гербіцидна бакова суміш досходового внесення для розширення спектру контрольованих бур'янів і захисту проти падалиці соняшнику.Посушлива весна


Низький рівень вологи в ґрунті змушує аграріїв сіяти раніше рекомендованих строків, щоб рослина на початкових етапах її розвитку отримала достатньо вологи. Рекомендуємо бакову суміш: Ділар 0,12-0,2 кг/га + Основа 2,0-2,5 л/га – за умов недостатнього зволоження ґрунту.
Гербіцидна бакова суміш для досходового застосуванн. «‎Бюджетно»‎ дозволяє вирішити проблему однорічних злакових і дводольних бур'янів та стримати падалицю соняшника, в тому числі стійкого до трибенурон метилу та імі-стійкого.Заморозки вимагають змін у технології гербіцидного захисту

 

Якщо ви застосували ґрунтовий гербіцид, а вночі були заморозки, то препарат може спрацювати неефективно. Тому деякі господарства, які вже посіяли кукурудзу, віддають перевагу страховим гербіцидам. Але більшість страхових гербіцидів не контролює другу хвилю бур’янів, оскільки у них відсутня виражена ґрунтова дія.

В даній ситуації ми рекомендуємо застосовувати: Толазин 2,5-3,0 л/га + Ділар 0,12-0,15 кг/га + АгроПАВ 0,2 л/га у фазі 3-4 листків кукурудзи. Таким чином ми знищуємо вегетуючі бур’яни на початкових етапах їх росту і отримуємо ґрунтову дію, яка буде контролювати наступну хвилю бур’янів і падалицю соняшнику.

Осот часто знову повертається в поля тому, що в схемах захисту не використовуються гербіциди з викорінюючою дією на осоти. Ділар є “спеціалістом” по контролю осоту за рахунок потужної викорінюючої дії, тому він дозволить уникнути проблем з ним і у наступній культурі.

undefined