Блог

Ґрунтові гербіциди на ріпаку – під питанням?

Польові новини
Ґрунтовий захист зазвичай спірне питання. Господарство в Андрушівському районі на півдні Житомирської області не є виключенням. Вони вперше використовували ґрунтові гербіциди на ріпаку, тому вирішили зробити контроль – на невеликій ділянці ґрунтові гербіциди не вносили.
Ділимось результатами нижче ⤵️

Посів було проведено 11-12.08. Ґрунтові гербіциди, Пропазокс 2,5 л/га + Клодекс Про 0,15 л/га, внесли 14.08. 

Основне завдання – перевірити ефективність роботи ґрунтових гербіцидів при внесенні у вологий ґрунт. 

Проблематика господарства: очікували сходів лободи білої, щириці звичайної, талабану, а також однорічних злакових бур'янів.
Підписуйся на Viber-канал АХТ та слідкуй за новиними у зручному форматі!З фотографії нижче чітко видно частину поля, що не була оброблена ґрунтовими гербіцидами. ____________________________________________

 

Ми радимо за можливості завжди використовувати ґрунтові гербіциди. Бур’яни – серйозний конкурент в осінній період за вологу. Вони негативно впливають на розвиток та перезимівлю ріпаку.


____________________________________________

 

Якщо внесення ґрунтових гербіцидів вже пропустили і на класичному ріпаку сильна забур’яненість, слід використати страхові гербіциди. Але багато видів бур’янів складно проконтролювати страховими (лобода біла, щириця, редька дика, талабан, грицики та ін.), тому пропущений ґрунтовий захист може створити додаткові проблеми і втрати врожаю.

____________________________________________

 

Багато видів бур’янів складно проконтролювати страховими гербіцидами (лобода біла, щириця, редька дика, талабан, грицики та ін.)


____________________________________________
Читайте детальніше про осінній захист ріпаку.