Тест-драйв Цимоксилу:
ПП «Моя Надія»
Житомирська обл., Бердичівський р-н (Ружинський), с. Вчорайше
ПП "Моя Надія" - господарство на півночі Житомирської області, якому вдалося виростити соняшник висотою понад 3 м та отримати гарні показники врожайності.
Таких результатів могло й не бути. Зима 2020 була унікальною за кількістю опадів, а точніше - їх відсутністю. Проте весняні опади зробили свою справу й згодом септоріоз, якому вдалося перезимувати в грунті, почав проявлятися на посівах. Агроном підприємства, Ярослав Пилипчук, помітив прояви хвороби на культурі та прийняв рішення порятунку соняшнику з застосуванням Цимоксилу.
ПП «Моя Надія» вперше застосувала Цимоксил у 2020 році, коли під час обстеження поля агроном підприємтсва виявив ознаки септоріозу на листках соняшнику. Для боротьби з захворюванням було вирішено використати на стадії 8 листків Цимоксил у нормі 0,6 кг/га + АгроПав Екстра 0,1 л/га. Під час другого внесення – Азоксистробін, 125 г/ + Дифеноконазол, 125 г/л.
Особливості поля: - Ґрунт: опідзолений чорнозем, який сприяв потужному розвитку та росту культури, завдяки природній родючості.
- Тимчасові, але інтенсивні опади навесні: розвиток септоріозу на фазі 8 листків.
- Інтенсивне живлення. Висота соняшника сягнула близько 3 м.
- Сухі та теплі зима, осінь: відсутність умов для забезпечення ґрунту вологою навесні.
На момент обробки на нижніх листках були прояви септоріозу. Після внесення фунгіциду поширення хвороб зупинилося. Нижній ярус, зважаючи на висоту рослини (3 м), відпав, але переходу хвороб з черешка на стебло чи вищі шари не відбулося. Соняшник знаходиться у досить хорошому стані, адже до живлення та захисту культур наше господарство підходить відповідально.
Дякуємо нашому офіційному партнеру-дистриб'ютору ПП «Адлєр» за підтримку проекту! Септоріоз - одна з найпоширеніших хвороб на культурах у 2020 році. Активному поширенню захворювання сприяють високий рівень вологості та температура повітря 9-28 °С. За період росту рослини, збудники септоріозу створюють декілька поколінь. За сприятливих умов, пікноспори активно покривають рослину ще протягом 3 місяців. Важливо вчасно помітити хворобу та усунути її на ранніх стадіях розвитку, адже за сприятливих умов для розвитку інфекції, септоріоз починає вражати бурими, великими за розміром плямами листки обгортки кошику. При достатній кількості вологи хвороба не змушує себе чекати й одразу ж стає видимою. Саме тому для уникнення скорочення врожайності на 15-20% важливо не зволікати з внесенням фунгіцидного захисту.