Тест-драйв Цимоксилу:
ФГ «Номировський»
Миколаївська обл., Баштанський р-н (Снігурівський), с. Поляна.
Фермерське господарство "Номировський" площею 2400 га. Це прогресивне господарство зі зрошувальними системами (9 машин) та висококліренсними оприскувачами. Кожен рік підприємство виходить на високі показники врожайності. Зокрема, у цьому році у майже в 1,5 рази більше, ніж сусідні господарства по району🔝
Як і в інших героїв проекту, соняшник не оминув ряд хвороб, серед них – пероноспороз, або несправжня борошниста роса. В інших історіях ми часто розповідали, як "господарство зреагувало на проблему", але у ФГ "Номировський" від запланованого захисту не відійшли і не програли. Чому? Тому що правильне планування вирішує все!
Особливості поля: - Ґрунт: Чорноземи південні малогумусні.
- Нестабільний клімат: засуха, на зміну якій прийшли сильні та часті дощі, перепади температури, які спричинили в регіоні масове поширення захворювань (пероноспороз, септоріоз, іржа, борошниста роса).
- Використання зрошувальної системи
На Миколаївщині за умов відсутності вологи розвиток хвороб на посівах соняшнику - явище непоширене. У профілактичних цілях аграрії захищають свої посіви від можливого враження захворюваннями.
Проте неочікуваний сезон дощів та нестабільні показники термометру сприяли появі несправжньої борошнистої роси на посівах. Хвороба вражає листки культури, які згодом відмирають. Завдяки цьому продуктивність рослини знижується в рази, як наслідок - урожайність культури зменшується. Щоб уникнути масового поширення хвороб ФГ "Номировський" почало фунгіцидний захист посівів.
Господарство здійснювало фунгіцидний захист у 2 внесення.
Під час першого внесення було використано препарати Карбезим
0,5 л/га + Флутривіт 0,5 л/га. Внесення фунгіциду мало профілактичний характер. Таке рішення допомогло захистити культуру від враження інфекцій на ранніх етапах розвитку соняшника.
За місяць після першого внесення розпочався сезон дощів. За умов підвищеної вологості та перепадів температур господарство вирішило провести друге фунгіцидне внесення, на фазі зірочки, з застосуванням препаратів Цимоксил у нормі 0,5 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га, з метою запобігання розвитку хвороб.