Тест-драйв Цимоксилу:
ФГ «Агро-Жовтень»
Кіровоградська обл., Кропивницький р-н (Долинська)
ТОВ "Агро-Жовтень" - господарство, розташоване у Кропивницькому (Долинському) районі. Через надмірну вологу та перепади температур на соняшнику стрімко почали поширюватися прояви септоріозу та пероноспорозу.
Андрій Поправка, керівник регіонального підрозділу
ТОВ "Укрхімпром" стверджує, що втрати від пероноспорозу на незахищених соняшниках можуть досягати 100%, якщо не ліквідувати хвороби на ранніх етапах. Чи можна захистити посіви від хвороб за рахунок стійких гібридів, та як господарству вдалося запобігти втраті врожаю читайте далі.
Особливості поля: - Ґрунт: Чорнозем звичайний на лесових породах, який сприяв потужному розвитку та росту культури, завдяки вмісту великої кількості поживних речовин у ньому.
- Нестабільний клімат: засуха, на зміну якій прийшли сильні та часті дощі, перепади температури, які спричинили в регіоні масове поширення захворювань (пероноспороз, септоріоз, іржа, борошниста роса).
«Втрати від пероноспорозу на нестійких гібридах і без захисту можуть досягати 100%. Рослина виростає 15-20 см, вона вся вкрита білими плямами, гриби вражають, формується маленька квіточка і все. Рослини вище колін не виростають. Звісно, за такої інтоксикації вони не формують ніякого врожаю, тому важливо вчасно реагувати»
Керівник регіонального підрозділу ТОВ "Укрхімпром"
Дякуємо нашому офіційному партнеру-дистриб'ютору ТОВ "Укрхімпром" за підтримку проекту! Господарство здійснювало фунгіцидний захист у 2 внесення.
Під час першого профілактичного внесення було використано препарати Флутривіт 0,5 л/га + Карбезим 0,5 л/га + Канонір Дуо 0,12 л/га + АгроПАВ 0,2 л/га. Внесення відбувалося на фазі 4-6 листків.
Проте із-за нестабільних погодних умов (дощі, які прийшли на зміну засухи, перепад температур) фунгіцидний захист не спрацював і на рослинах соняшнику виникли перші прояви септоріозу та пероноспорозу, які поводилися агресивно, стрімко поширюючись посівами. Вже на фазі росту 8 листків довелося проводити 2-й фунгіцидний захист.
Під час другого внесення було використано новий препарат бренду Агрохімічні технології - Цимоксил у нормі 0,5 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га, з метою запобігання розвитку хвороб.
Щорічно аграрії Кіровоградщини кидають собі виклик: отримати максимальну врожайність за максимально несприятливих умов. Зі зміною клімату, за словами агрономів, змінилися й пори року: практично відсутня зима й дуже тривала весна, яка характеризується невисокими температурами та їх перепадами інколи з надмірним зволоженням.
Щоб зберегти свої врожаї необхідно контролювати хвороби, які здатні поширюватися та розмножуватися при низьких температурах і в умовах надмірної вологи.