Тест-драйв Цимоксилу:
ФГ «Любисток»
Хмельницька обл., Дунаєвецький р-н, с. Маків
Фермерське господарство "Любисток" розташоване с. Маків, що на Хмельниччині. Соняшник аграрії вирішили сіяти рано – на початку квітня. Але такий ранній посів не виправдав себе. Суха та холодна погода у квітні та травні не дали соняшнику необхідних умов для зростання. Як наслідок – соняшник зростав повільно та туго, аж поки не розпочався сезон дощів. Як ФГ "Любисток" захищав свої посіви від розвитку можливих хвороб – далі у матеріалі.
Особливості поля: - Ранній посів: Ризик стресу рослини через переохолодження.
- Холодна та суха весна: уповільнення розвитку соняшнику.
- Ґрунт: опідзолені ґрунти переважно на лесових породах, які сприяли потужному живленню культури, завдяки природній родючості, в умовах достатньої забезпеченості вологою та теплом.
Куртки ми скинули лише на початку червня. Температурні показники стали стабільно теплими, соняшник почав активно зростати. З теплом прийшов і сезон інтенсивних дощів. Так як потепління й зміна клімату впливають на розвиток пероноспорозу, який може призвести до значних втрат врожаю, важливо досить швидко реагувати на всі зміни у погоді, що ми і зробили.
ФГ "Любисток" розпочало посівну соняшнику на початку квітня. Показники термометру на той час показували +17℃ вдень, а вночі опускалися до +4℃ градусів. Нестабільні температурні показники та їхня різниця призводили до стресу рослини через переохолодження культури. Соняшнику вдалося перестояти ці температурні зміни. Однак суха та холодна весна не дали культурі вчасно прорости. Не дивлячись на ранній посів, культура відставала в розвитку на декілька тижнів.
Під час першого фунгіцидного внесення було використано Карбезим 0,5 л/га + Флутривіт 0,5 л/га.
Таке поєднання препаратів було використано з профілактичними цілями.
Карбезим має профілактичні та лікувальні властивості й запобігає виникненню й поширенню захворювань, а також ліквідує перші прояви пероноспорозу на ранніх стадіях розвитку хвороби. Флутривіт виконує захисну функцію, порушуючи процес поділу клітин у рослині, викликаючи повну загибель патогенів.
Через те, що після першого внесення розпочався активний сезон дощів, ймовірність розвитку багатьох захворювань, спричинених підвищеним рівнем вологості, зросла в рази. Саме тому, задля уникнення виникнення та поширення інфекцій, господарство вирішило провести другий фунгіцидний захист препаратами Цимоксил 0,5 кг/га + Азоксин 0,5 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га.
Завдяки відмінній стійкості гібридів до пероноспорозу, культура вражена захворюванням не була. Проте власник господарства разом із агрономом вирішили не ризикувати та використати фунгіцидний захист для запобігання виникнення не лише пероноспорозу, а й інших захворювань.