Блог

Еміприд Про – три діючі речовини проти повного спектру шкідників соняшника, кукурудзи і ріпака

Шкідники
Група інсектицидів для контролю лускокрилих шкідників набуває все більшого поширення. За останні 5 років кількість продуктів, що містять спеціалізовані діючі речовини (емамектину бензоат, хлорантраниліпрол, флубендіамід) зросла втричі. З одного боку, зростаюча кількість лускокрилих шкідників, накладання періодів розвитку шкідників різних рядів і видів вимагають більш інтенсивних технологій захисту. З іншого – економіка кукурудзи і ріпаку змушує переглядати схеми захисту і шукати рішення, які є водночас ефективними, але при цьому зберігають окупність внесення.
Бренд «Агрохімічні технології» випустив свій перший інсектицид для комплексного захисту від лускокрилих і інших супутніх шкідників – Еміприд (ацетаміприд, 150 г/кг + емамектин бензоат, 100 г/кг) – ще у 2021 році.

Спеціалізована діюча речовина Еміприд проти лускокрилих шкідників – емамектину бензоат – забезпечує контроль лускокрилих шкідників на різних стадіях розвитку (імаго, яйця, гусінь). Важливо, що емамектину бензоат має ові-ларвіцидну дію, завдяки чому зупиняє живлення протягом декількох годин після контакту зі шкідником і запобігає в подальшому пошкодженню рослини. Для порівняння, флубендіамід діє тільки на гусінь.

А за рахунок неонікотиноїда у складі (ацетаміприд) Еміприд має роширений спектр дії і контролює супутніх шкідників соняшника, кукурудзи і ріпака.

Продукт підтвердив свою ефективність по всій території України, і у сезоні 2022/23 інсектицидом Еміприд захистили 64 000 га посівів. А у сезоні 2023/24 з осені Еміридом обробили всі площі ріпака холдингу Контінентал Фармерз Груп для боротьби з капустяною міллю.
7 днів після внесення Еміприд 0,25 кг/га мертва личинка капустяної молі Контінентал Фармерз Груп, Тернопільска обл., 2023
Бренд «Агрохімічні технології» не стоїть на місці і продовжив покращувати вже відомий у своєму сегменті продукт.

  • у склад продукту додали піретроїд (біфентрин), що забезпечує швидкість дії на гусениць і знищення гусениць молодших віків, а також розширює спектр дії на імаго західного кукурудзяного жука і широкий спектр супутніх шкідників;
  • оновили препаративну форму на мікроемульсію (МЕ) – одну з найбільш ефективних препаративних форм з великою концентрацією ад’ювантів;
  • до складу продукту додали додаткові ад’юванти для підвищення ефективності при внесенні препарату дронами.

У результаті в сезоні 2024 на ринок вийшов новий вдосконалений інсектицид Еміприд Про (емамектину бензоат, 40 г/л, ацетаміприд, 60 г/л, біфентрин, 30 г/л) – високотехнологічний інсектицид з унікальною комбінацією трьох діючих речовин, який контролює максимально широкий спектр шкідників, має тривалий період захисту та швидку дію.
4 дні після внесення Еміприд 0,25 кг/га мертва личинка бавовникової совки Дніпропетровська обл., 2023

Ові-ларвіцидна дія

Еміприд Про має ові-ларвіцидну дію. Він діє на шкідника на ранніх стадіях розвитку (яйцекладка – відродження личинок). Це дає можливість знищити гусениць лускокрилих шкідників до того, як вони встигнуть завдати посівам значної шкоди.

Період захисної дії

Еміприд Про має швидку та тривалу дію. Гусениці лускокрилих шкідників перестають харчуватися вже за 4 години після внесення, а за 1-4 доби комаха гине. Шкідники з інших рядів припиняють харчування за 10-15 хв і їх загибель настає через 2-3 години. При цьому захисний ефект триває до 3 тижнів, що дає можливість зменшити кількість інсектицидних обробок

З багатьох досліджень відомо, що біфентрин має найдовший період напіврозпаду та один з найвищих періодів напіврозпаду від фотолізу порівняно з іншими піретроїдами. Це забезпечує найбільш пролонгований захист.

Препаративна форма

Препаративна форма продукту – мікроемульсія (МЕ) – одна з найбільш ефективних препаративних форм. Вона вже насичена ад’ювантами, та забезпечує відмінну змочуваність поверхні, утримання на листі та швидке проникнення в лист і стійкість до змивання опадами. Препарати у формі мікроемульсії мають більш високу біологічну ефективність, оскільки дисперсність робочої рідини МЕ в 50–1000 разів менша, ніж у традиційних формах (КЕ, КС).

Внесення дронами

Можливість внесення дронами – одна з важливих характеристик для інсектицидів даної групи. Часто внесення по кукурудзі і соняшнику необхідне у тій фазі, коли висота культури не дозволяє зайти навіть висококліренсним обприскувачем. Саме тому при створенні Еміприд Про врахували основні вимоги до продукту для внесення дронами:

  • рідка препаративна форма, яка гарно змішується і не забиває форсунки;
  • у складі є додаткові ад’юванти, які обтяжують краплю і запобігають знесенню препарату при обприскуванні.

Захист соняшника з Еміприд Про

Оптимальний період внесення Еміприд Про на соняшник ВВСН 14-57. Продукт контролює лускокрилих шкідників:

  • бавовникова совка;
  • лучний метелик;
  • совка-гамма ;
  • чортополохівка;
  • люцернова совка;
  • соняшникова вогнівка;

а також широкий спектр інших шкідників: попелиці, трипси, клопи, цикадки, шипоноска.
Спектр контролю шкідників соняшника Еміприд Про:

Кукурдза: як одним внесенням забрати і діабротику, і кукурудзяного стеблового метелика, і попелиць?

Застосування Еміприд Про на кукурудзі починається від ВВСН 17. Перше внесення продукту рекомендується проводити в період масового льоту лускокрилих і яйцекладку, де Еміприд Про допомагає зняти також всіх супутніх шкідників. І за потреби додаткове внесення – період виходу гусіні (гусінь першого віку).

Еміприд Про контролює всіх лускокрилих шкідників кукурудзи:

  • бавовникова совка;
  • кукурудзяний стебловий метелик;
  • лучний метелик.

Та широкий спектр інших шкідників: імаго західного кукурудзяного жука (діабротики), блішки, трипси, попелиці, цикадки.

Для ефективної роботи проти бавовникової совки Еміприд Про має бути нанесений на рослину до моменту проникнення гусениць під обгортку качанів (масове відкладання яєць - відродження гусениць). Правильний час внесення критично важливий, тому що совки другого покоління, які живляться зерном під обгорткою качана, може бути вже недосяжні для препарату.

Для контролю стеблового кукурудзяного метелика Еміприд Про рекомендовано вносити від початку льоту метелика (червень, збігається з викиданням волоті) до проникнення личинок у стебла (через 9-19 днів від початку льоту).
Спектр контролю шкідників кукурудзи Еміприд Про:

Ріпак: щороку нові виклики

З кожним новим сезоном захист ріпаку ускладнюється більшою кількістю шкідникіи, які при цьому з’являються не по одному, а по 2-3 види. Еміприд Про відмінно контролює лускокрилих шкідників: ріпаку:

  • капустяна міль;
  • капустяна совка;
  • білан капустяний;
  • білан ріпаковий;
  • лучний метелик;
  • бавовникова совка;

а також забирає широкий спектр інших шкідників: ріпаковий квіткоїд; прихованохоботники; ріпаковий пильщик; капустяний стручковий комарик; хрестоцвіті блішки; ріпаковий листоїд; попелиці; хрестоцвіті клопи; трипси.
Спектр контролю шкідників ріпака Еміприд Про: