Блог

Гербіцидний захист сої

Схеми захисту
Розповідаємо нюанси застосування страхових гербіцидів на класичній сої, щоб отримати ефективний захист недорого та без післядії.

У зв’язку зі збільшенням цін на сою інтерес виробників до цієї культури зріс. Нам все частіше задають питання по захисту сої. Про ґрунтовий захист ми вже писали. Тепер детальніше розглянемо нюанси застосування страхових гербіцидів на класичній сої, щоб отримати ефективний захист недорого та без післядії.


Проблемні дводольні бур’яни на сої:


1. Лобода біла
undefined
2. Паслін чорний
undefined
3. Хвощ польовий
undefined

Часто у господарствах зустрічаються одразу три проблемні для контролю об'єкти. При чому гербіциди, які контролюють один вид бур’яну, не мають достатнього гербіцидного впливу на інші. Саме тому агрономічна служба АХТ рекомендує застосування бакових сумішей страхових гербіцидів. Лише в такому випадку можна розширити спектр гербіцидного впливу на бур'яни, керувати фітотоксичністю на сою та післядією на наступну культуру.

Рекомендовані схеми проти дводольних бур’янів:


Ацифен 1,1-1,5 л/га + Клодекс Про 0,2 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га
Ацифен – післясходовий гербіцид контактної дії проти однорічних дводольних бур'янів у посівах сої. Діюча речовина ацифлуорфен належить до хімічного класу дифенілових ефірів. У бур'янів інгібує фермент, який бере участь у синтезі хлорофілу.

Ця діюча речовина для ефективної роботи вимагає використання ад’ювантів на основі силікону або на олійній основі.

"Ми провели багато польових дослідів у Вінницькій, Київській і Тернопільській області для визначення оптимальної норми препарату та ад’ювантів. Основне завдання цих дослідів: збереження балансу “гербіцидна ефективність - фітотоксичність на сою”. – коментує агроном-консультант АХТ, Конопацький Олександр.


У більшості дослідів оптимальна норма Ацифену становила 1,2 л/га. Збільшувати норми Ацифену потрібно, якщо у вас на полі є перерослі бур'яни. Зауважте, що є пряма кореляція зі збільшенням гербіцидного впливу і контактними опіками сої.
Також є різниця при використанні різних ад’ювантів. Використання прилипачів на олійній основі у нормі 1,0 л/га (зареєстрована для даного прилипача) викликали більші опіки сої. При зменшенні норми олійного прилипача до 0,5 л/га відбулося зменшення фітотоксичності на сою без втрати гербіцидної ефективності на бур'яни.

Використання АгроПАВ Екстра 0,1 л/га зменшує кількість опіків на сої порівняно з олійним прилипачем, при цьому забезпечує відмінний гербіцидний ефект.
Важливо! Оскільки ацифлуорфен є контактною діючою речовиною, на листках сої виникають контактні опіки, але вони не впливають на ріст і розвиток культури і не спричиняють зниження урожайності.


Існує спеціальна технологія “хімічного спалювання” сої. Через збільшення норми внесення контактної діючої речовини та прилипачів виникають контактні опіки сої, рослина активніше закладає бокові пагони. В результаті додаткового галуження збільшується кількість бобів і підвищується продуктивність сої.

undefined

Ще одна перевага бакової суміші Ацифен 1,1-1,5 л/га + Клодекс Про 0,2 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га – це ґрунтова дія обох діючих речовин на наступні хвилі однорічних дводольних бур'янів.

Клодекс Про – селективний гербіцид ґрунтової дії для контролю злакових і дводольних бур’янів. Соя дуже толерантна до нього. На фото нижче ви можете бачити внесення Клодекс Про у нормі 0,7 л/га у фазу цвітіння.

Фото поля із західного регіону, де великою проблемою у посівах сої є хвощ польовий ⬇️

undefined

"Тест-драйв" гербіцидної схеми Ацифен + Клодекс Про (демо-ділянка)


undefined

Ефективність роботи бакової суміші


undefined


Зверніть увагу, якщо у вас посіяна рання або ультрарання соя, а  наступна культура має бути озима пшениця або озимий ячмінь, то допустимо замінити Клодекс Про на гербіцид із діючою речовиною бентазон 480 г/л.
Але, за певних умов:
  • ранній посів зернових (має пройти не менше 90 днів від внесення Клодекс Про до посіву зернових);
  • недостатня кількість опадів (менше ніж 80-100 мм);
  • мінімальний обробіток ґрунту (для уникнення післядії рекомендовано проводити оранку на 25-27 см).

undefined

Гербіцидний захист проти злакових бур’янів та падалиці зернових:


Ореол Максі – системний післясходовий гербіцид, який вноситься від фази сходів до початку цвітіння сої. Норма препарату залежить від цільового об‘єкту:
  • проти однорічних злакових бур‘янів (мишій, тонконіг, вівсюг та інші) – 0,6-0,8 л/га.
  • проти багаторічних злаків (пирій повзучий, свинорий) – 0,8-1,0 л/га
Зверніть увагу! Також збільшену норму потрібно застосувати для знищення розкущеної падалиці пшениці або ячменю.

Для ефективної роботи грамініциду слід дотримуватись правил:
  1. не змішувати грамініцид з гербіцидами проти дводольних бур'янів, мікродобривами і гуматами. Це може посилити фітотоксичність на сою і негативно вплинути на ефективність препарату;
  2. зробити розрив 7-10 днів між внесенням страхової гербіцидної схеми і грамініциду.

Ефективність роботи Ореол Максі у нормі 1,0 л/га.

undefined