Блог

Польові новини АХТ на Західній Україні

Продовжуємо обстежувати посіви озимих культур. Агроном-консультант АХТ Конопацький Олександр відвідав поле озимого ріпаку у Хмельницькій області. В цій статті ми більш детально розбиремо гербіцидний захист: як обрати надійний гербіцид та що впливає на його ефективність?

Попередник: озима пшениця. 5 серпня посіяно гібрид Рохан
Підживлення: при посіві в рядок 100 кг/га Поліфоски 8-24-24.
Осінній захист: інсектицид Канонір Дуо 0,15 л/га у фазі 4-6 листка. Підживлення: 3 лютого: сульфат магнію гранульований – 100 кг/га і карбамід 200 кг/га, а 26 лютого вносили аміачну селітру – 200 кг/га

Поле ріпаку перезимувало успішно і після відновлення вегетації перебуває у хорошому стані. Масового ураження хворобами не виявлено. Шкідники ще сплять, але постійно ведеться моніторинг, адже підвищення температури повітря обов'язково "активує" прихованохоботника" – аналізує ситуацію Олександр.

undefined
Стан рослин ріпаку озимого


Гербіцидний захист

Основними дводольними бур'янами на даному полі є талабан польовий (Thlaspi arvense). Це зимуючий бур'ян, для розвитку якого цієї зими склались сприятливі умови тому, зараз маємо досить розвинуту розетку даного бур’яну. Також зустрічається волошка синя, яка відноситься до однорічних зимуючих бур'яни.

undefined

Виходячи із видового складу бур'янів на даному полі агрономи АХТ рекомендують застосовувати таку бакову суміш гербіцидів: Ділар 0,12-0,2 кг/га + етаметсульфурон метил 750 г/кг - 25 г/га + АгроПАВ 0,2 л/га до появи бутону у ріпаку.
Внесення гербіцидів потрібно провести до початку бутонізації (ВВСН 50). Бутон має бути закритий листками.
undefined

Чому обрали саме таку бакову суміш?

Волошка синя відноситься до родини айстрових, тому проти даного бур’яну буде ефективними застосувати Ділар. Також цей гербіцид має найкращу викорінюючу дію на осоти, який знову починає з’являтись на посівах. Оптимальна температура повітря має становити не менше +12°С. Потрібно уникати застосування препарату в очікуванні або після заморозків. Це особливо актуально для весни 2020 року, коли значне потепління чергується із сильними приморозками до -5-7°С, а у деяких регіонах до -11°С.

З іншого боку, талабан польовий відноситься до родини капустяних, проти нього використовують етаметсульфурон метил. Але є певні нюанси. З фото видно, що талабан перебуває у фазі розетки, а рекомендація по застосуванню етаметсульфурону – це сімядолі-перша пара справжніх листків.Через те, що бур'ян перерослий, можливо гербіцид не знищить бур'ян повністю, а пригні́чуватимете його і він не буду конкурувати із культурою. Це дає змогу ріпаку активно розвиватись, з часом “закрити” поле і не давати можливості бур’янам вегетувати.

Оскільки попередником була озима пшениця, ми не можемо обійтися без такого “бонусу”, як падалиця - підмічає Олександр.

undefined
Падалиця озимої пшениці (фаза кущення)

Звертаємо увагу , що падалиця перебуває у фазі кущення, тому для ефективного контролю потрібно збільшувати норму гербіциду. На даному полі буде вноситись Ореол Максі у нормі 1,0 л/га до появи бутона. Гербіцид системно рухається по рослині злакового бур'яну або падалиці. Знищує її кореневу систему, що унеможливлює повторне відростання.

undefined
Результат внесення Ореол Максі у нормі 1,0 л/га (весна 2019)

Увага! Ми радимо роздільне внесення гербіциду і грамініциду із інтервалом мінімум 7-10 днів для зниження фітотоксичного навантаження на ріпак. Можливі бакові суміші за необхідністю з інсектицидами Атрікс та Канонір Дуо.

undefined