Блог

Імпекс Дуо: препарат, що працює за трьох

Схеми захисту Бур’яни
Розглянемо добре відомий препарат під іншим ракурсом:
  • Боротьба з вовчком соняшниковим
  • Знищення широкого спектру бур’янів
  • Ґрунтовий захист культури: як отримати швидкий стоп-ефект та пролонговану дію препарату.


1. Вовчок соняшниковий

Про здатність Імпекс Дуо захищати соняшник від вовчка ми вже писали окрему статтю. Тому згадаємо основні рекомендації для ефективного внесення:
  • слідкуємо за фазою соняшника
  • проводити обробку до моменту прикріплення гаусторія вовчка або відразу після прикріплення
  • норма Імпекс Дуо – 1,2 л/гаundefined

Зауважте, що у випадку боротьби з вовчком соняшниковим як з паразитичним організмом, на фазу інших бур’янів ми не звертаємо уваги. Головне для нас – ефективна робота по вовчку.


2. Знищення широкого спектру бур’янів

Пара "препарат + імі-стійкий гібрид" була виведена науковцями саме для того, щоб одночасно знищити весь спектр небажаної рослинності на полі:
  • Бур’яни: дводольні та злакові, як одно- так і багаторічні
  • Падалиця інших культур та класичного соняшнику
Як результат однократне внесення препарату повністю звільняє поле від бур’яну.


undefined


Для підвищення ефективності радимо дотримуватись простих правил:

✔️ Імпекс Дуо має складну рецептуру, тому що містить ряд потужних ад’ювантів. Не слід застососувати препарат з іншими пестицидами, ад'ювантами, прилипачами, кондиціонерами води та мікродобривами, адже це може призвести до посилення фітотоксичного впливу на соняшник або зменшити ефективність роботи препарату.


✔️Зауважте, оскільки препарати на основі діючої речовини імазамокс рекомендовані до використання по сої та гороху, то їх ефективність по знищенню бур’янів з класу бобових (горошок мишачий, чина бульбиста) є низькою.


✔️Хоча препарат має широке вікно застосування (2-8 листків соняшнику), не варто чекати поки “весь бур’ян зійде”. Очікування може зашкодити сходам соняшнику забравши вологу та поживні речовини.


Краща фаза для знищення бур’яну


undefined

3. Ґрунтовий захист культури

А тепер розберемось, що робити з наступними хвилями злісних бур’янів (амброзія та лобода).
Трішки наукових даних: у препараті Імпекс Дуо використано дві діючі речовини – імазамокс та імазапір.

Імазамокс після внесення починає дуже швидко розкладатися у ґрунті та протягом 12-42 днів досягає 50% кількості. Станом на початок осінньої посівної його вміст у ґрунті не більше 1-2%. Імазапір навпаки має дуже повільний розпад – 3-12 місяців в залежності від типу ґрунту. Він прекрасно захищає від бур’янів, які проростають. Повільно діє на вегетуючі бур’яни. Саме таке поєднання діючих речовин забезпечує нам швидкий стоп-ефект та пролонговану дію препарату. – коментує хімік-технолог АХТ.

❗️Основне правило для отримання ґрунтової дії: не чекати поки все поле покриється бур’янами. Важливо спрацювати в оптимальну фазу розвитку бур’янів, щоб забезпечити найкращу ефективність по вегетуючим бур’янам, а також створити рівномірний екран для контролю наступних хвиль.

undefined