Блог

Десикувати чи чекати?

Схеми захисту

Десикація - необхідний захід, чи дарма витрачені кошти?

У багатьох країнах без десикації не обходиться жоден сільгоспвиробник. Україна також переймає світові практики: агровиробники, пересвідчившись на власному і сусідському досвіді, все більше застосовують десиканти.

 

Навіщо потрібна десикація?

Невід'ємна частина технології вирощування - десикація сільськогосподарських культур або хімічне сушіння (пришвидшення дозрівання шляхом зменшення вмісту вологи). Це дозволяє провести збирання врожаю в оптимальні строки при несприятливих кліматичних умовах з найменшими якісними і кількісними втратами.


Десикація на соняшнику

На нашу думку - це одна з основних культур в Україні, на якій застосовують найчастіше десиканти.




Оптимальні терміни проведення десикації на соняшнику - це початок побуріння кошиків і повна стиглість (вологість насіння 30-35%)


Десикація бобових (соя, нут, горох)

Коли настає час збирання гороху, неодмінно має піти дощ, чи не правда?

У даних культур боби за своїми фізіологічними властивостями дозрівають нерівномірно, тому використання десиканта є необхідністю.

Щоб не втратити врожай та частково знищити бур'яни - застосуйте препарат Регістан у нормі 2-3 л/га. Зверніть увагу, що вносити його необхідно ввечері, адже сонячні промені руйнують дикват. Результати роботи на трьох культурах далі на фото.






В минулому році ми отримали зріджені і не дружні сходи сої. Через це ми мали проблему із пізнім забуряненням посівів. Як видно з фото, дозрівання сої було нерівномірне, ще й лобода заважала при обмолоті. Потрібно було швидко підсушити сою і лободу, саме тому обрали Регістан 2,5 л/га. Через 4 дні поле було готове до збору врожаю і, хоча дикват повністю не знищив вегетуючу лободу, але дуже добре і , головне, швидко “підсушив” її, і цього виявилось достатньо у даному випадку. – коментує Олександр Конопацький, агроном-консультант АХТ. 

Десикація ріпаку

Стручки ріпаку не рівномірно розподілені по рослині, де на одні потрапляє багато сонця, а інші сховані від нього. Тому виходить так, що верхні повністю готові до збирання, а нижні - ще ні. І поки дочекаєтесь, щоб дозріли нижні - почнуть обсипатись верхні стручки.

У цій ситуації агрономи АХТ також рекомендують Регістан у нормі 2,0-3,0 л/га. Він допоможе зменшити втрати врожаю, підсушити насіння, та полегшити проведення збирання. Обприскування посівів проводять при побурінні 70% стручків. Перевагою препаратів на основі дикватів є те, що вони не впливають на якісні показники насіння.

Якщо на полі багато бур`янів та потрібно “одним пострілом вбити два зайці” - використовуйте препарати на основі калійної солі гліфосату, а саме Геліос Екстра у нормі 2,0-2,5 л/га. В результаті отримаємо чисте поле та готовий до збору ріпак.



Головне правильно визначити, який препарат обрати, та що саме потрібно в результаті отримати. І насамперед дотримуватись регламенту застосування і зважати на погодні умови. Збирайте якісні та гарні врожаї без втрат прибутку.