Блог

Посухи чи септоріоз?

Схеми захисту Хвороби
Приморозки та сильні вітри цієї весни стали причиною інтенсивного випаровування вологи з верхніх шарів ґрунту. У свою чергу, це спричинило послаблення озимої пшениці та активного розвитку грибкових хвороб. Першість “вириває” септоріоз пшениці.

undefined

На перший погляд може здатись, що пожовтіння листків спричинене посухою, але придивившись уважніше, ви можете побачити характерні чорні крапки – пікніди.

undefined

Збудниками хвороб можуть бути Septoria tritici Rob.et Desm., Septoria nodorum, Septoria graminum Desm і Septoria triticola Lobik. Зимують патогени пікнідами і грибницею на рештках уражених рослин, що знаходяться на поверхні ґрунту, а також на сходах озимих зернових культур. Зараження може проходити в період осінньої вегетації. Джерелом інфекції іноді може бути уражене насіння. Інтенсивне поширення пікноспор відбувається за наявності краплинної вологи (дощі, роси), але навіть при високій температурі повітря і низькій вологості збудник може зберігати свою життєздатність до 90 днів. Через це зараз ми можемо спостерігати перші прояви хвороби, які після опадів і підвищення температури можуть перейти у масову епіфітотію. Це особливо небезпечно для ослаблених і виснажених рослин.

Для уникнення розповсюдження хвороби важливо спрацювати превентивно. Адже інкубаційний період септоріозу може становити 7-14 днів, період за який інфекція розвивається у рослині без видимих симптомів. – коментує Олександр Конопацький, агроном-консультант АХТ Західного регіону.
Ефективними захистом проти септоріозу пшениці буде застосування таких фунгіцидів і бакових сумішей:

  • Карбезим 0,4-0,5 л/га + Флутривіт 0,4-0,5 л/га – ефективний і швидкий стоп ефект і пролонгована дія, фунгіцидна дія починається від +6 С.
  • Маестро 0,4-0,5 л/га – комплексний захист проти плямистостей зернових. Ефективний і безпечний за посушливих умов.
  • Азоксин - 0,3-0,6 л/га + Флутривіт 0,4-0,5 л/га – високоефективний захист проти септоріозу з профілактичними, лікувальними та пролонгованими властивостями.
  • Азоксин 0,3-0,6 л/га + Полігард 0,6-0,8 л/га – потужний захист проти септоріозу, піренофорозу і фузаріозу листя із відмінним стимулюючим ефектом на рослину. Дана бакова суміш ефективна за умов достатнього зволоження.

undefined