Блог

Неприємні сюрпризи продовжуються. Повторний огляд поля на Вінниччині

Польові новини
Чергова інспекція посівів сої у Могилів-Подільському районі. Місяць тому  агроном-консультант бренду АХТ, Олександр Конопацький, вже проводив огляд цього поля. Під час перевірки цього разу Олександр діагностував новий ряд проблем та прийняв неочікуване рішення. 

  • Результат ігнорування агрономічних рекомендацій.
  • Наслідки вилягання сої.
  • Причини виникнення склеротиніозу.


Абортація бобів


Ми вже детально розповідали про це явище. На абортацію вплинула норма висіву і підвищення температури у період початку формування бобів. На витончених рослинах де-не-де залишалося по 5-6 сформованих бобів, інші абортувалися.

Абортація бобів


Вилягання посівів


Майже всі посіви культури полягли, вціліли лише поодинокі острівці. Основною передумовою до вилягання стала загущеність посівів та затримка вологи у них. 

Вилягання посівів


Склеротиніоз (біла гниль)

 

Завищена норма висіву сої наробила клопоту не лише з виляганням та абортацією. Потужна вегетативна маса сої утримує вологу. Під час обстеження поля в післяобідній період на листках культури були помітні краплі роси, які створюють сприятливі умови  для розвитку склеротиніозу.

Склеротиніоз сої


Як ідентифікувати хворобу: 
  • Сухі листки культури.
  • Вражене білим нальотом стебло.


Інші хвороби сої

 

Агроном під час минулого візиту на поле виявив прояви церкоспорозу та септоріозу. Зважаючи на те, що на посівах після обстеження не застосовувався фунгіцидний захист, хвороби й далі почали розвиватися та масово вражати посіви.

Септоріоз сої

Пурпурний церкоспороз сої


Чи доцільно проводити фунгіцидний захист?

 

“У такій ситуації фунгіцидне внесення малоеефктивне. Робочий розчин препаратів повністю не ліквідує склеротиніоз, який активно поширюється на нижньому ярусі сої”, - коментує Олександр Конопацький. 

Проти церкоспорозу і септоріозу поборотись ще можна, але найбільшої шкоди завдає склеротиніоз. Враховуючи вегетативну масу рослини, її висоту (1,40-1,50 м) та локалізацію проблем, діючі речовини фунгіцидів не зможуть потрапити в локалізацію хвороби (склеротиніоз) та якісно спрацювати.

Детальніше про ситуацію на даному полі, дивіться у відео: