Блог

Ґрунтові гербіциди на сої

Схеми захисту
На початкових етапах розвитку соя не конкурентоспроможна по відношенню до бур’янів. Економія на гербіцидному захисті на початкових етапах часто виливається у значні втрати врожайності.
Вибір ґрунтового гербіциду залежить від виду бур'янів і обмежень по організації сівозміни. Особливо ефективним у даному випадку є бакові суміші, адже вони як частинки пазлу дозволяють вам “зібрати” ефективну схему, яка максимально підійде для вашого поля.

undefined

Рекомендовані бакові суміші:
1. Клодекс Про 0,2 л/га + Метризан 0,4-0,5 кг/га – проти проблемних дводольних та деяких однорічних бур'янів

Варіант ґрунтової схеми захисту посівів сої із посиленим контролем лободи білої за рахунок синергії двох діючих речовин. Клодекс Про контролює проблемні дводольні бур'яни: амброзія, лобода біла, кропива глуха, щирицю звичайну. Метризан підсилює дію на проблемні дводольні бур'яни: амброзія полинолиста, лобода біла, вероніка (види), гірчиця польова, редька дика, а також ефективний проти падалиці соняшнику та ріпаку.
undefined
2. Пропазокс 2,0-2,5 л/га + Метризан 0,3- 0,5 кг/га – проти однорічних злакових та дводольних бур’янів, контроль хрестоцвітих бур'янів
Пропазокс контролює однорічні злакові і деякі дводольні бур'яни. Метризан у даній схемі контролює хрестоцвіті бур'яни (редька дика, гірчиця польова) і підсилює роботу проти основного противника – лободи. Після цієї бакової суміші можна висівати всі культури.

Зверніть увагу! При виборі ґрунтової схеми потрібно врахувати, що є сорти сої, чутливі до метрибузину. Дану інформацію уточняйте у виробників насіння. Для чутливих сортів Метризан можна замінити на Промекс або використати комплексний ґрунтовий гербіцид Толазин у нормі 3,5-4,5 л/га.

3. Клодекс Про 0,15-0,2 л/га + Толазин 2,5-3,5 л – проти злакових і дводольних бур'янів
Економічно та ефективно обгрунтовано. Це досить нова комбінація ґрунтових гербіцидів.
Переваги даної суміші:
  • відмінний контроль більшості, як злакових, так і дводольних бур’янів;
  • підходить для всіх сортів;
  • не впливає негативно на сою.

Досить часто після використання даної схеми необхідності в застосуванні страхових гербіцидах немає. Ми отримали гарні результати по використанню цієї бакової суміші у господарстві “Діброва і К” минулого року:


4. Толазин у нормі 3,5-4,5 л/га – основні однорічні злакові і дводольні бур'яни
Толазин – ґрунтовий гербіцид системної дії в складі якого дві діючі речовини, які взаємодоповнюють одна одну. Тербутилазин контролює дводольні бур'яни і s-метолахлор забезпечує загибель злакових бур'янів ще в момент проростання.
Підвищена ефективність Толазину пояснюється чистотою S-метолахлору: тільки s-ізомер має гербіцидну активність. Саме тому для створення гербіциду Толазин було використано очищену від R-ізомеру молекулу метолахлору.

На практиці і лабораторно доведено, що ефективність препарату з чистим S-метолахлором на 30-40% вище, ніж препарату зі звичайним метолахлором при однакових нормах витрат.
undefined
Зверніть увагу, що на легких (малогумусних) ґрунтах рекомендуємо зменшити норму внесення препарату до 3,0 л/га. Обприскування проводьте до появи сходів культури.
Також існують інші схеми ґрунтового захисту сої:
  • Промекс 1,5-2 л/га + Пропазокс 2-2,5 л/га
  • Промекс 1,5-2 л/га + Метризан 0,4-0,5 кг/га
  • Промекс 1,5-2 л/га + Клодекс Про 0,15-0,2 л/га
  • Пропазокс-1,5-2,5 л/га+ Клодекс Про 0,15-0,2 л/га