Блог агрономів

Ґрунтові гербіциди на сої

Схеми захисту

Ґрунтові гербіциди на сої


На початкових етапах розвитку соя не конкурентоспроможна по відношенню до бур’янів. Економія на гербіцидному захисті на початкових етапах часто виливається у значні втрати врожайності.
Вибір ґрунтового гербіциду залежить від виду бур'янів і обмежень по організації сівозміни. Особливо ефективним у даному випадку є бакові суміші, адже вони як частинки пазлу дозволяють вам “зібрати” ефективну схему, яка максимально підійде для вашого поля.

undefined

Рекомендовані бакові суміші:
1. Клодекс Про 0,2 л/га + Метризан 0,4-0,5 кг/га – проти проблемних дводольних та деяких однорічних бур'янів

Варіант ґрунтової схеми захисту посівів сої із посиленим контролем лободи білої за рахунок синергії двох діючих речовин. Клодекс Про контролює проблемні дводольні бур'яни: амброзія, лобода біла, кропива глуха, щирицю звичайну. Метризан підсилює дію на проблемні дводольні бур'яни: амброзія полинолиста, лобода біла, вероніка (види), гірчиця польова, редька дика, а також ефективний проти падалиці соняшнику та ріпаку.
undefined
2. Пропазокс 2,0-2,5 л/га + Метризан 0,3- 0,5 кг/га – проти однорічних злакових та дводольних бур’янів, контроль хрестоцвітих бур'янів
Пропазокс контролює однорічні злакові і деякі дводольні бур'яни. Метризан у даній схемі контролює хрестоцвіті бур'яни (редька дика, гірчиця польова) і підсилює роботу проти основного противника – лободи. Після цієї бакової суміші можна висівати всі культури.

Зверніть увагу! При виборі ґрунтової схеми потрібно врахувати, що є сорти сої, чутливі до метрибузину. Дану інформацію уточняйте у виробників насіння. Для чутливих сортів Метризан можна замінити на Промекс або використати комплексний ґрунтовий гербіцид Толазин у нормі 3,5-4,5 л/га.

3. Клодекс Про 0,15-0,2 л/га + Толазин 2,5-3,5 л – проти злакових і дводольних бур'янів
Економічно та ефективно обгрунтовано. Це досить нова комбінація ґрунтових гербіцидів.
Переваги даної суміші:
  • відмінний контроль більшості, як злакових, так і дводольних бур’янів;
  • підходить для всіх сортів;
  • не впливає негативно на сою.

Досить часто після використання даної схеми необхідності в застосуванні страхових гербіцидах немає. Ми отримали гарні результати по використанню цієї бакової суміші у господарстві “Діброва і К” минулого року:


4. Толазин у нормі 3,5-4,5 л/га – основні однорічні злакові і дводольні бур'яни
Толазин – ґрунтовий гербіцид системної дії в складі якого дві діючі речовини, які взаємодоповнюють одна одну. Тербутилазин контролює дводольні бур'яни і s-метолахлор забезпечує загибель злакових бур'янів ще в момент проростання.
Підвищена ефективність Толазину пояснюється чистотою S-метолахлору: тільки s-ізомер має гербіцидну активність. Саме тому для створення гербіциду Толазин було використано очищену від R-ізомеру молекулу метолахлору.

На практиці і лабораторно доведено, що ефективність препарату з чистим S-метолахлором на 30-40% вище, ніж препарату зі звичайним метолахлором при однакових нормах витрат.
undefined
Зверніть увагу, що на легких (малогумусних) ґрунтах рекомендуємо зменшити норму внесення препарату до 3,0 л/га. Обприскування проводьте до появи сходів культури.
Також існують інші схеми ґрунтового захисту сої:
  • Промекс 1,5-2 л/га + Пропазокс 2-2,5 л/га
  • Промекс 1,5-2 л/га + Метризан 0,4-0,5 кг/га
  • Промекс 1,5-2 л/га + Клодекс Про 0,15-0,2 л/га
  • Пропазокс-1,5-2,5 л/га+ Клодекс Про 0,15-0,2 л/га