Тест-драйв Цимоксилу:
ТОВ «Прайм Агро»
Вінницька обл., м. Вінниця
Фермерське господарство "Прайм Агро" розташоване поблизу Вінниці. До його земельного банку входять землі, які ще минулого сезону були під пасовищем, а цього року кинули безліч викликів фермерам. Відсутність опадів взимку та інтенсивні дощі навесні - не весь перелік того, з чим довелося зіштовхнутися аграріям. Які виклики стояли перед власниками господарства та дистриб'юторами, та які ЗЗР допомогли господарству вирішити проблеми читайте далі!
Особливості поля: - Ґрунт: суглинок із високим вмістом піску, який у поєднанні з відсутністю опадів перед посівною не забезпечив ґрунт потрібною кількістю вологи. Як наслідок - господарство прийняло рішення про посів 55 тис. нас./га.
- Попередник: необроблене пасовище.
- Погодні умови: суха і тепла зима, інтенсивні опади після посівної.
- Початкові симптоми ураження захворюваннями: септоріоз, альтернаріоз, фомоз, фомопсис.
"Зазвичай, перше фунгіцидне внесення ми проводимо з профілактичною метою, щоб не допустити розвиток можливих хвороб. Проте інтенсивність опадів та їх частота після посіву культури завадили нам вчасно розпочати як гербіцидний, так і фунгіцидний захист. Соняшник після опадів почав зростати швидко, й у зв'язку з цим, перший фунгіцидний захист ми провели у фазі зірочки."
Директор ТОВ "Прайм Агро"
Соняшник посіяно на суглинкових ґрунтах із переважною частиною піску. Суглинкові ґрунти у своєму складі мають велику кількість поживних речовин, які сприяють вирощуванню різних культур. Проте, зважаючи на наявність піску на даному полі та його характеристики (легкість руйнації, підвищена повітропроникність), а також посушливі умови восени та безопадну зиму, навесні запас вологи у ґрунті був мінімальним.
Попередника соняшнику на цьому полі не було, адже раніше ця ділянка була пасовищем, тобто поле ще не вироблене. Однією з особливостей таких ділянок є те, що перед обробітком землі господарство стикнулося з проблемою високого рівня забур'яненості.
Дякуємо нашому офіційному партнеру-дистриб'ютору ТОВ "Прайм Агро" за підтримку проекту! Фунгіцидний захист відбувався шляхом внесення Цимоксилу у нормі 0,6 кг/га. Фунгіцид знешкодив грибкові захворювання , які вже почали розвиватися на листках соняшнику (септоріоз, пероноспороз тощо), та не дав їм вразити решту культури.