Результат роботи Фунгісилу
Вінницька обл., Шаргородський р-н
на соняшнику
кейси
08.07.2021
СТОВ «Подільська зоря» – господарство розміром 1940 га вже не один рік співпрацює з брендом Агрохімічні технології. У цьому році господарству вдалося не тільки проскочити між опадами, щоб провести повний обробіток посівів, а ще й на основі спостережень розробити власні схеми захисту. До чого призвели експерименти господарства — далі у матеріалі.
Суворий квітень vs посіви
Другий місяць весни у 2021 році був особливим не лише за температурними показниками, а й за опадами. Дощ, а подекуди й сніг у середині та наприкінці квітня сприяли появі побоювань в аграріїв щодо їх посівів.


Господарство підготувалося до можливих погодних змін, тому й внесла у рядок під час посівів РКД NPK 3:18:18 — рідке добриво, 30 л/га, яке підживлює культуру, а також завчасно забезпечує потреби рослини на більш пізніх стадіях розвитку. Посіви не лише витримали погодні зміни, але й дружньо зійшли.
Зем. банк
Гібрид
Попередник
Дата посіву
1940 га
Суміко
кукурудза
8-9.04.2021
Гербіцидний захист
  Агроном СТОВ «Подільська зоря» на основі власних спостережень зробив висновок, про залежність норм внесення препарату від фази дозрівання культури. Так, на фазі перших справжніх листків трибенурон стійкого соняшнику для захисту обрали системний післясходовий гербіцид Гренадер 0,035 кг/га + прилипач АгроПАВ Екстра 100 г/га.

  Для другого гербіцидного обробітку обрали препарат Ореол Максі у нормі 1,2 л/га. Через масову присутність пирію на посівах та пізню фазу застосування, вирішили збільшити норму виливу препарату від максимальної рекомендованої 0,8 га до 1,2 л /га.
  Дмитро Залозний
  Агроном
  СТОВ «Подільська зоря»
  Технологічна карта СТОВ «Подільська зоря»

  Обробіток ґрунту
  Дискування, культивація
  Коментар представника
   Якщо є мишій — немає пирію, якщо є пирій — немає мишію. Ми почекали, щоб два бур'яни нормально підросли, дали хорошу норму й за раз зачистили. Гербіцидний захист препаратом Ореол Максі ми проводили у фазі 4-х пар справжніх листків, коли мінімальна фаза для внесення — 1-2 пари. Тому нам і довелося збільшити норму виливу й зачистити поле одним заходом.
   Дмитро Залозний, агроном СТОВ «Подільська зоря»
   Коментар агронома
    Часто господарства мають сумніви щодо застосування препаратів із діючою речовиною хізалофоп-п-етил. СТОВ «Подільська зоря» з року в рік для боротьби з бур'янами обирає препарат Ореол Максі. Господарство постійно експериментує з фазами та нормами внесення й отримує гарний соняшник.
    Сергій Богомаз, головний агроном бренду АХТ
    Фунгіцидний захист
     Перепади температур та дощі сприяли масовому поширенню хвороб. Під час огляду посівів на листках соняшнику виявили інфекційні захворювання: септоріоз, альтернаріоз, фомоз фомопсисом, які на початкових етапах досить складно відрізнити. Господарство не чекало моменту ідентифікації хвороби й почало активну боротьбу з проблемою.

     Для ліквідації захворювань обрали Фунгісил — фунгіцид контактної та системної дії з нової лінійки препаратів бренду АХТ. Завдяки піраклостробіну у складі фунгіциду надходження енергії в клітини блокується, спричинюючи загибель спор та міцелію гриба. Пропіконазол своєю чергою сповільнює процеси синтезу ергостерину у клітинах патогену, пришвидшуючи загибель патогену.
     Коментар агронома
      Бренд АХТ вже не один рік співпрацює з господарством. Ми часто закладаємо спільні досліди, тестуємо нові препарати на різних культурах. От і з Фунгісилом та ж історія. Препарат успішно справляється навіть із проявами хвороби та робить профілактику поширення далі, пролонговує захист. Тому й вирішили спробувати саме цей препарат у нормі 0,5 л/га для захисту. Фунгіцид не лише захистив посіви від розвитку хвороб, а й створив грін-ефект завдяки піраклостробіну у складі препарату. Завдяки його властивостям листки соняшнику в ідеальному стані.
      Сергій Богомаз, головний агроном бренду АХТ
      Обстеження посівів 08.07.2021
      На нижніх листках соняшнику присутні поодинокі цятки, які свідчать про присутність хвороб на ранніх стадіях розвитку. Підібрана фунгіцидна схема зупинила поширення захворювань і не дала їм вразити середній та верхній яруси рослини.
      Гербіцидний захист своєю чергою повністю знищив бур'яни на полі, тому на момент його обстеження ознак поширення проблем не було.
      Результат урожайності
      СТОВ «Подільська зоря»
      4,2 т/га
      3,5 т/га
      Урожайність господарства
      Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
      Урожайність господарства
      Середня урожайність
      по району
      Детальніше про ситуацію на даному полі дивіться у відео!