СВК «Вівсяницький» вже понад 20 років займається сільським господарством, зокрема землеробством. Земельний банк – 3120 га. Раніше для захисту посівів господарство обирало лише оригінальні препарати, проте вже декілька років у господарстві переважають продукти бренду АХТ. Керівник СВК, Валерій Ліневич, впевнений, що розвиток господарства напряму залежить від підбору економічно вигідних та якісних препаратів, які відмінно можуть замінити оригінали. Про ситиацію у цьому році — далі у матеріалі.
У 2019 році була посіяна пшениця, з якої зібрали 6,6 т/га зерна . Попередником був соняшник. Після жнив господарство залишило поле під кукурудзу. Через посушливі погодні умови та дефіцит вологи підготувати ґрунт під посів не було можливості, тому власник вирішив з осені посіяти знову озиму пшеницю.
Господарство має тваринництво, тому є змога вносити близько 25 т/га органіки. Але рослині мало того азоту, що є у гною, тому внесли 100 кг азоту. Окрім азоту на поле також вносився Амофос.
СВК «Вівсяницький» – господарство з інтенсивною системою захисту. Власник завжди шукає нові рішення та поступово вводить нові препарати. У цьому році захист проводився у три внесення. На початкових етапах на посівах були прояви септоріозу та піренофорозу. У зв'язку з недостатнім температурним режимом перше внесення було відтерміноване й проводилося за 32 фазою.
Голова правління СВК «Вівсяницький»
Технологічна карта СВК «Вівсяницький»
Для першого внесення обрали новий фунгіцид
Фунгімакс у норм 1,0 л/га. Попри затримку з внесенням препарат зупинив розвиток захворювання й виконав лікувальну функцію.
Завдяки трьом діючим речовинам фунгіцид Фунгімакс запобігає виникненню резистентності, швидко проникає всередину рослини та розподіляється нею, контролюючи повний спектр хвороб зернових.
Друге внесення було розраховане на прапорцевий листок. Температурні показники та опади створили сприятливі умови для розвитку рослини. Для захисту обрали препарат
Фунгісил у нормі 0,5 л/га, який стимулював ріст пшениці. Завдяки стробілуриновій групі препарат створив зелений ефект та почав подовжувати листочок культури, сприяючи його розвитку.