Результат роботи Фунгімаксу та Фунгісилу
Вінницька обл., Козятинський р-н
пшениця по пшениці
кейси
17.06.2021
СВК «Вівсяницький» вже понад 20 років займається сільським господарством, зокрема землеробством. Земельний банк – 3120 га. Раніше для захисту посівів господарство обирало лише оригінальні препарати, проте вже декілька років у господарстві переважають продукти бренду АХТ. Керівник СВК, Валерій Ліневич, впевнений, що розвиток господарства напряму залежить від підбору економічно вигідних та якісних препаратів, які відмінно можуть замінити оригінали. Про ситиацію у цьому році — далі у матеріалі.

Чому пшениця по пшениці?
У 2019 році була посіяна пшениця, з якої зібрали 6,6 т/га зерна . Попередником був соняшник. Після жнив господарство залишило поле під кукурудзу. Через посушливі погодні умови та дефіцит вологи підготувати ґрунт під посів не було можливості, тому власник вирішив з осені посіяти знову озиму пшеницю.
Зем. банк
Сорт
Попередник
Дата посіву
2400 га
Скаген
Пшениця
07.10.2020
Живлення
  Господарство має тваринництво, тому є змога вносити близько 25 т/га органіки. Але рослині мало того азоту, що є у гною, тому внесли 100 кг азоту. Окрім азоту на поле також вносився Амофос.
  Захист від хвороб
   СВК «Вівсяницький» – господарство з інтенсивною системою захисту. Власник завжди шукає нові рішення та поступово вводить нові препарати. У цьому році захист проводився у три внесення. На початкових етапах на посівах були прояви септоріозу та піренофорозу. У зв'язку з недостатнім температурним режимом перше внесення було відтерміноване й проводилося за 32 фазою.
   Ліневич Валерій
   Голова правління СВК «Вівсяницький»
   Технологічна карта СВК «Вівсяницький»

   Для першого внесення обрали новий фунгіцид Фунгімакс у норм 1,0 л/га. Попри затримку з внесенням препарат зупинив розвиток захворювання й виконав лікувальну функцію.

   Завдяки трьом діючим речовинам фунгіцид Фунгімакс запобігає виникненню резистентності, швидко проникає всередину рослини та розподіляється нею, контролюючи повний спектр хвороб зернових.
   Друге внесення було розраховане на прапорцевий листок. Температурні показники та опади створили сприятливі умови для розвитку рослини. Для захисту обрали препарат Фунгісил у нормі 0,5 л/га, який стимулював ріст пшениці. Завдяки стробілуриновій групі препарат створив зелений ефект та почав подовжувати листочок культури, сприяючи його розвитку.
   Обробіток ґрунту
   Дискування, культивація
   Коментар власника
    Раніше для захисту ми обирали оригінальні препарати, у тому числі й фунгіциди. Останні декілька років надаємо перевагу препаратам бренду АХТ. Для нас важлива ефективність ЗЗР. Якщо препарати відмінно виконують свої функції, ще й економічно вигідніші, то чому не використовувати їх?
    Валерій Ліневич, власник СВК
    На початку цвітіння господарство використало препарат Полігард Максі 0,6 л/га + Маестро 0,3 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га. Ця схема рідко використовується аграріями, проте СВК надало перевагу саме їй. Додали Маестро, щоб зберегти листя зеленим до кінця вегетації, витримати колос, дочекатися запилення та отримати налив зерна і маса тисячі була якнайкращою.
    Завдяки підібраній фунгіцидній схемі посіви отримали повний захист колоса та пролонгований захист прапорцевого листа від всіх плямистих хвороб.
    Коментар агронома
     Дуже важливо вчасно попіклуватися про свої посіви. Велика частина успіху при цвітінні наливу зерна залежить від прапорцевого листочка. Чим більший, красивіший і, головне, чистіший від хвороб прапорцевий листочок — тим більше шансів отримати гарний урожай. Використані у СВК «Вівсяницький» фунгіцидні схеми підходять для використання по всій території України. Препарати демонструють відмінний результат у регіонах, де є загрози.
     Сергій Богомаз, головний агроном бренду АХТ
     Обстеження поля пшениці у фазі дозрівання
     Перший фунгіцидний захист відбувався з метою запобігання поширення хвороб на культурі. Край поля виступив контрольною ділянкою. Фунгіцидне внесення на ньому було пропущене, як наслідок, на необробленій ділянці виявили незначні прояви септоріозу. Зважаючи на те, що стан листя пшениці на полі знаходиться в ідеальному стані, без проявів захворювань, можна зробити висновок, що обрані фунгіциди виконали свою лікувальну функцію та захистили посіви від враження.
     Друге внесення фунгіцидом Фунгісил створило пролонгований ефект захисту та сприяло інтенсивному розвитку культури.

     Попри те, що третє внесення відбувалося на стадії повного цвітіння колосу, проявів фузаріозу та інших захворювань на посівах не виявлено.
     Результат урожайності
     СВК «Вівсянецький»
     7,3 т/га
     5,5 т/га
     Урожайність господарства
     Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
     Урожайність господарства
     Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
     Детальніше про ситуацію на даному полі дивіться у відео!