Результат роботи Фунгімаксу та Фунгісилу
Вінницька обл., Жмеринський р-н
пшениця на суглинкових ґрунтах
кейси
09.07.2021
ФГ "Шарм-ОМ" – прогресивне сімейне господарство з новою агротехнікою. , яке розташоване у Жмеринському районі. Власник господарства, Михайло Огренчук, вважає найголовнішим – довести посіви у здоровому стані до жнив й зібрати урожай не менше, ніж минулого сезону. Як господарство захищає свої посіви та чи вдалося йому отримати урожайність більшу, ніж торік - далі у матеріалі.
Як готувалися до посівів?
    Підготовку поля до посівного сезону власник господарства здійснює самостійно. Він впевнений, що лише особистий контроль та зацікавленість у результаті допомагають господарству отримувати гарні врожаї. Перед посівною було проведено дискування у два сліди, а також культивація поля.

    Посів озимої пшениці сорту Скаген відбувся у жовтні 2020 року. Жовтень був теплим та вологим, завдяки чому господарство отримало дружні сходи.
    Зем. банк
    Сорт
    Попередник
    Дата посіву
    325 га
    Скаген
    Соняшник
    10.10.2020
    Живлення
      Перед посівом на поле внесли Амофос 100-120 кг. При посіві використали добрива Yara 16:16:16.

      Навесні по мерзлоталому ґрунті внесли 100 кг сульфату магнію, 250-260 кг аміачної селітри. Після цього через неможливості зайти сівалкою, розкидачем підживили поле карбомідом 250-260 кг.
      Гербіцидний захист
        Гербіцидний захист на полі здійснювався у 2 внесення.
        Для ліквідації зимуючих бур'янів на полі господарство застосувало препарат Гренадер Максі 0,035 кг/га - системний післясходовий гербіцид проти однорічних та багаторічних дводольних бур'янів.

        Після першого внесення на полі масово почав поширюватися підмаренник чіпкий. Для боротьби з ним обрали новий післясходовий гербіцид системної дії - Унісулам. Препарат контролює низку бур'янів, а також падалицю соняшнику усіх видів.

        Завдяки тому, що гербіцидний захист був розділений, вплив препаратів на рослину був пом'якшеним, а поле повністю очищене від бур'янів.
        Фунгіцидний захист
          Фунгіцидне внесення було проведено на випередженя поширенню хвороб, препарати було внесено превентивно, з урахуванням погодних умов. На початку літа на Вінниччині розпочався сезон інтенсивних дощів, а разом із ним перепади температур. Посіви пшениці у регіоні почали масово вражати септоріоз, піренофороз та інші захворювання.

          Захист відбувався у 3 внесення. Під час першого використали новий препарат Фунгімакс у нормі 1,0 л/га.
          натисніть, щоб збільшити
          натисніть, щоб збільшити
          Обстеження поля пшениці у фазі дозрівання
          У 2020 році після першого внесення на посівах масово поширювалася борошниста роса. Через загущений посів та підвищений рівень вологості хвороба переслідувала культуру протягом всього періоду вегетації. Цього року проблеми з борошнистою росою на пшениці не було.
          Підпрапорцевий листок на момент обстеження поля був активним. Це свідчить про те, що він все ще віддавав частину своєї енергії рослині. Колос пшениці також у хорошому стані: проявів фузаріозу на даній рослині не виявлено.
          Завдяки трьом діючим речовинам фунгіцид Фунгімакс запобігає виникненню резистентності, швидко проникає всередину рослини та розподіляється нею, завдяки чому контролює повний спектр хвороб зернових.
          Культура вирощувалася на суглинкових ґрунтах. Даний тип ґрунтів хоч і володіє хорошою вологоємністю, але є важким для обробітку. Та при правильному живленні і механічному обробітку навіть на суглинку можна отримувати високі врожаї.
          Для другого внесення господарство обрало також фунгіцид із нової лінійки препаратів - Фунгісил у нормі 0,5 л/га. Препарат має пролонговану дію та підвищує стійкість рослин до стресових умов. На момент огляду поля було видно, що стан листка та стебла повністю здоровий, тобто й далі продовжував вегетувати.
          Огренчук Михайло
          Власник ФГ "Шарм-ОМ"
          Обробіток ґрунту
          Дискування, культивація
          Технологічна карта ФГ "Шарм-ОМ"
          Коментар власника
            Ми багато років підбирали фунгіциди інших компаній. Останні 2-3 роки ми користуємося лише препаратами бренду АХТ, й дуже ними задоволені. Цей рік у нас не виняток. Фунгісил та Фунгімакс відмінно впоралися з задачею захисту. Завдяки діючим речовинам, які містяться у препаратах та їх пролонгованій дії, пшениця протягом всієї вегетації не була вражена хворобами. Рекомендую колегам працювати цими ЗЗР, не лише фунгіцидами.
            Михайло Огренчук, власник ФГ
            Обстеження поля пшениці у фазі дозрівання
            У минулому році після першого внесення на посівах масово поширювалася борошниста роса. Через загущений посів та підвищений рівень вологості хвороба переслідувала культуру протягом всього періоду вегетації. Цього року проблеми з борошнистою росою на пшениці не було.
            Станом на 9 липня прапорцевий листок знаходився в ідеальному стані: лише на деяких було виявлено поодинокі прояви хвороб, але самі листки пшениці зелені, з хорошою фотосинтетичною властивістю. Такий green-ефект вдалося досягти завдяки препарату Фунгісил із стробілуринової групи.
            Останній захист провели препаратом Полігард Максі у нормі 0,3 л/га. Основним завданням цього препарату було довести посіви до жнив та захистити посіви від появи хвороб. Цей системний фунгіцид контролює такі хвороби як фузаріоз колоса, жовта іржа та септоріоз листа.
              Максимальна ефективність досягається за умови своєчасного застосування фунгіциду з урахуванням даних прогнозів і перших ознак появи захворювань. Рекомендуємо застосовувати Полігард Максі на початку цвітіння культури.
              Рекомендація від агрономів бренду АХТ
              i
              Коментар агронома
                Цього року проблема фузаріозу колоса досить поширена. На цьому полі є поодинокі прояви захворювання, проте тут найкраща ситуація на полі серед усіх, які я бачив цього сезону.
                Олександр Конопацький, агроном бренду АХТ
                Результат урожайності
                ФГ "ШАРМ-ОМ"
                9,2 т/га
                5,5 т/га
                Урожайність господарства
                Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
                Урожайність господарства
                Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
                Детальніше про ситуацію на даному полі дивіться у відео!