Результат роботи Фунгімаксу
Запорізька обл., Мелітопольський р-н
при низьких температурах
кейси
23.06.2021
ТОВ «Агрофірма Мир» - господарство з земельним банком 2400 га, яке знаходиться у Запорізькій області. Раніше посіви ТОВ «Агрофірма Мир» страждали від посухи, проте сезон 2021 року здивував аграріїв рясними опадами та перепадами температур. Разом із кліматичними змінами прийшли й хвороби та шкідники. Як господарство захищалося від проблем – далі у матеріалі.
Особливості сезону
За даними Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин, кінець весни-початок літа 2021 року забезпечили посіви аномальною кількістю вологи та перепадами температур. Завдяки цьому якість зернових знизилася: посіви піддалися впливу повного спектру весняних хвороб, починаючи від борошнистої роси й закінчуючи піренофорозом.
Зем. банк
Сорт
Попередник
Дата посіву
2100 га
ааааа
соняшник
04.10.2020
Живлення
  Господарство має тваринництво, тому є змога вносити близько 25 т/га органіки. Але рослині мало того азоту, що є у гною, тому внесли 100 кг азоту. Окрім азоту на поле також вносився Амофос.
  Фунгіцидний захист
   Раніше ТОВ «Агрофірма Мир» під час сезону використовувала фунгіциди для запобігання сезонних захворювань, яких у порівнянні з 2021 роком було не так багато. Якщо минулі роки характеризувалися масовим ураженням посівів септоріозом, то сезон 2021 року став викликом для аграріїв Запорізької області через стрімке поширення піренофорозу.

   Зазвичай перший фунгіцидний обробіток проводиться на виході культури з весни та по прапорцевому листку.

   У 2021 році через несприятливі погодні умови перше внесення препарату Фунгімакс відбулося з затримкою. На вибір фунгіциду вплинули температурні умови: Фунгімакс починає працювати вже при +6 °C. Попри пізнє внесення фунгіцид зупинив поширення хвороб та захистив прапорцевий листок від плямистих захворювань.
   Коссе Іван
   Агроно
   ТОВ «Агрофірма Мир»
   Технологічна карта СВК «Вівсяницький»

   Обробіток ґрунту
   Дискування, культивація
   Коментар власника
    Раніше для захисту ми обирали оригінальні препарати, у тому числі й фунгіциди. Останні декілька років надаємо перевагу препаратам бренду АХТ. Для нас важлива ефективність ЗЗР. Якщо препарати відмінно виконують свої функції, ще й економічно вигідніші, то чому не використовувати їх?
    Валерій Ліневич, власник СВК
    На початку цвітіння господарство використало препарат Полігард Максі 0,6 л/га + Маестро 0,3 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га. Ця схема рідко використовується аграріями, проте СВК надало перевагу саме їй. Додали Маестро, щоб зберегти листя зеленим до кінця вегетації, витримати колос, дочекатися запилення та отримати налив зерна і маса тисячі була якнайкращою.
    Завдяки підібраній фунгіцидній схемі посіви отримали повний захист колоса та пролонгований захист прапорцевого листа від всіх плямистих хвороб.
    Коментар агронома
     Дуже важливо вчасно попіклуватися про свої посіви. Велика частина успіху при цвітінні наливу зерна залежить від прапорцевого листочка. Чим більший, красивіший і, головне, чистіший від хвороб прапорцевий листочок — тим більше шансів отримати гарний урожай. Використані у СВК «Вівсяницький» фунгіцидні схеми підходять для використання по всій території України. Препарати демонструють відмінний результат у регіонах, де є загрози.
     Сергій Богомаз, головний агроном бренду АХТ
     Обстеження поля пшениці у фазі дозрівання
     Перший фунгіцидний захист відбувався з метою запобігання поширення хвороб на культурі. Край поля виступив контрольною ділянкою. Фунгіцидне внесення на ньому було пропущене, як наслідок, на необробленій ділянці виявили незначні прояви септоріозу. Зважаючи на те, що стан листя пшениці на полі знаходиться в ідеальному стані, без проявів захворювань, можна зробити висновок, що обрані фунгіциди виконали свою лікувальну функцію та захистили посіви від враження.
     Друге внесення фунгіцидом Фунгісил створило пролонгований ефект захисту та сприяло інтенсивному розвитку культури.

     Попри те, що третє внесення відбувалося на стадії повного цвітіння колосу, проявів фузаріозу та інших захворювань на посівах не виявлено.
     Результат урожайності
     ТОВ «Агрофірма мир»
     5,5 т/га
     3,7 т/га
     Урожайність господарства
     Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
     Урожайність господарства
     Середня урожайність
     по району
     Детальніше про ситуацію на даному полі дивіться у відео!