Результат роботи Фунгімаксу
Запорізька обл., Мелітопольський р-н
при низьких температурах
кейси
23.06.2021
ТОВ «Агрофірма Мир» - господарство з земельним банком 2400 га, яке знаходиться у Запорізькій області. Раніше посіви ТОВ «Агрофірма Мир» страждали від посухи, проте сезон 2021 року здивував аграріїв рясними опадами та перепадами температур. Разом із кліматичними змінами прийшли й хвороби та шкідники. Як господарство захищалося від проблем – далі у матеріалі.
Особливості сезону
За даними Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин, кінець весни-початок літа 2021 року забезпечили посіви аномальною кількістю вологи та перепадами температур. Завдяки цьому якість зернових знизилася: посіви піддалися впливу повного спектру весняних хвороб, починаючи від борошнистої роси й закінчуючи піренофорозом.
Зем. банк
Сорт
Попередник
Дата посіву
2100 га
Скаген
соняшник
04.10.2020
Господарство під час сезону проводить 2 фунгіцидних обробітки, а за необхідністю можливе й третє внесення.

Цьогорічне літо розпочалося з рясних опадів. Дощило на Запоріжжі протягом останнього тижня травня й першої половини червня. Завдяки підвищеній вологості та температурі посіви знаходилися у зоні ризику ураження фузаріозом. Для захисту колоса ТОВ «Агрофірма Мир» обрала фунгіцид Полігард Максі. Препарат має профілактичну, лікувальну та захисну функцію, зупиняючи розвиток захворювань на ранніх стадіях.
Фунгіцидний захист
  Раніше ТОВ «Агрофірма Мир» під час сезону використовувала фунгіциди для запобігання сезонних захворювань, яких у порівнянні з 2021 роком було не так багато. Якщо минулі роки характеризувалися масовим ураженням посівів септоріозом, то сезон 2021 року став викликом для аграріїв Запорізької області через стрімке поширення піренофорозу.

  Зазвичай перший фунгіцидний обробіток проводиться на виході культури з весни та по прапорцевому листку.

  У 2021 році через несприятливі погодні умови перше внесення препарату Фунгімакс відбулося з затримкою. На вибір фунгіциду вплинули температурні умови: Фунгімакс починає працювати вже при +6 °C. Попри пізнє внесення фунгіцид зупинив поширення хвороб та захистив прапорцевий листок від плямистих захворювань.
  Коссе Іван
  Агроном
  ТОВ «Агрофірма Мир»
  Технологічна карта ТОВ «Агрофірма мир»

  Обробіток ґрунту
  Дискування, культивація
  Коментар представника ТОВ «GreenForce»
   Раніше через засуху ми дуже мало використовувати фунгіциди, не було необхідності. Але цей рік завдяки рясним опадам та перепадам тp[емператур створив максимально сприятливі умови для поширення борошнистої роси, гнилей, септоріозу та інших захворювань. Для першого раннього весняного обробітку зернових культур ми обрали новий фунгіцид Фунгімакс. Я вважаю, що це один із кращих препаратів, завдяки синергії трьох потужних діючих речовин, які просто не дають шансів хворобам.
   Олексій Захаров
   Під час другого внесення відбувся також й інсектицидний захист. Наприкінці травня-початку червня у регіоні на посівах озимих культур виявили клопа шкідлива черепашка. Шкідник заселив 18-60% площ озимих, де пошкодив 1-3% рослин. Окрім клопа у посівах озимої пшениці 3-5% рослин заселив і пшеничний трипс.
   Завдяки перепаду температур та дощовій погоді масове та дружнє заселення посівів шкідником стрималося. Господарство не чекало заселення шкідниками посівів та провело інсектицидний обробіток посівів препаратом Канонір Дуо. Інсектицид ефективний на всіх стадіях розвитку комах та має швидкий стоп-ефект.
   Інсектицидний захист
    Обстеження поля пшениці у фазі дозрівання
    Стан посівів цілком задовільний. Низ пшениці чистий, ознак септоріозу на момент огляду поля не виявлено. Це свідчить про те, що фунгіцидний внесок зупинив поширення хвороби на її ранніх проявах та не дав вразити рослину повністю.
    Інші листки пшениці повністю реутилізували азот, передали його на колос і відмерли. Колос озимої пшениці чистий.
    Де-не-де можна побачити враження колосу сапрофітними грибами, які зазвичай розвиваються при високій вологості повітря у період достигання врожаю. Через кінцеву фазу росту пшениці у ТОВ «Агрофірма Мир», інфекція дозріванню зерна не загрожує.

    Зазвичай у випадку повного враження рослин сапрофітами втрати врожаю можуть сягнути 80%. Якщо ж поле частково постраждало від даного виду грибів, посіви скоротяться до 30%.
    Коментар агронома
     Чесно кажучи, посіви пшениці цього року показують, хто за ними дивився, хто їм догоджав, а хто ні. Це поле доглянуте на 100%. Одного погляду вистачить для того, щоб побачити ідеальний стан посів. Поле отримало весь необхідний захист. Друге фунгіцидне внесення здійснювалося по колосу. Нестандартне рішення, як для цього регіону, оскільки здебільшого обробіток проводиться по насіннєвим посівам. У цьому випадку агроном відчув необхідність обробки посівів задовго до самого внесення. Результат дійсно вражає.
     Микола Лещенко, агроном бренду АХТ
     Результат урожайності
     ТОВ «Агрофірма мир»
     5,5 т/га
     3,7 т/га
     Урожайність господарства
     Середня обл. урожайність за даними «Урожай онлайн 2021»
     Урожайність господарства
     Середня урожайність
     по району
     Детальніше про ситуацію на даному полі дивіться у відео!