Цукровий буряк: зменшення площі – більша відповідальність
З кожним роком площа цукрового буряку в Україні зменшується. Цей рік не став винятком. Як говорить наш друг Андрій Капріца: "Цукровий буряк – вибір розумних". А розумний аграрій знає, що головний фактор отримання гарного врожаю – це правильно підібрана та ефективна система захисту культури від шкодочинних об'єктів. У новому матеріали ми даємо практичні рекомендації по фунгіцидному захисту буряків. Щоб обрати правильно систему захисту, варто врахувати сівозміну, стійкість сорту до хвороб, активності фітопатогену та погодні умови.

Ми провели ряд інспекцій полів цукрового буряку у Київський, Вінницький та Хмельницькій областях. Знайшли перші прояви фомозу та церкоспорозу. Протягом всієї вегетації цукрові буряки потенційно можуть бути атаковані п'ятьма основними хворобами листя, а саме:

Олексій Сторожук
Технічний експерт по ключовим клієнтам
Алгоритм вибору фунгіцидних схем
Кількість фунгіцидних обробок цукрового буряку залежить від стійкості сорту, активності фітопатогену та погодних умов. Для повного контролю хвороб, час між обробками повинен бути 14-21 день. В залежності від фітопатогенного навантаження, кількість обробок може бути від 2 до 5.

Наступними рекомендаціями можна повністю захистити цукровий буряк із мінімальним ризиком виникнення резистентності, що дуже важливо при фунгіцидному захисті цукрового буряка:
  • За наявності вологи в ґрунті рекомендуємо використовувати препарат Фунгісил (піраклостробін, 200 г/л + пропіконазол, 250 г/л) у нормі 0,4−0,5 л/га. Внаслідок поєднання двох діючих речовин даний препарат впливає на стимуляцію росту, пришвидшення фотосинтезу, "Green-ефект". Швидко поглинається поверхнею листка та перерозподіляється у рослині. Має виражену лікувальну та пролонговану захисну дію.

  • Азоксин (азоксистробін, 250 г/л) 0,4−0,6 л/га + Полігард Максі (тебуконазол, 430 г/л) 0,4−0,6 л/га. Фунгіцидна суміш з профілактичною та лікувальною дією. Контролює церкоспороз, борошнисту росу, пероноспороз (превентивно), альтернаріоз.

Додавання стробілуринвмісних препаратів:
  • дозволяє отримати посилену дію на борошнисту росу, іржу, фомоз, пероноспороз, рамулярію та церкоспору та інші хвороби;
  • забезпечує покращення озеленення та фотосинтетичну ефективність;
  • збільшує концентрацію цукрів в коренеплодах та зменшує вміст кореневих аміноазотів.

Перераховані переваги роблять ці бакові суміші очевидним вибором для високопродуктивних цукрових буряків, як на перше, так і на третє обприскування.

Для уникнення резистентності:
  • Фунгімакс (тіофанат-метил 200 г/л + пропіконазол 120 г/л + триадимефон 50 г/л) у нормі 1,0 л/га. Поєднання трьох різних діючих речовин, які належать до різних хімічних класів, забезпечують широкий діапазон контролю борошнистої роси, церкоспорозу, іржі.

  • За посушливих умов Карбезим 0,4-0,5 л/га + Флутривіт Максі 0,15-0,25 л/га.Суміш фунгіцидів, що дозволяє контролювати широкий спектр захворювань, лояльна до культури та має оптимальне співвідношення «ціна/якість».
Вибір препарату необхідно проводити з урахуванням кількості вологи в ґрунті. Якщо спостерігається недостатнє зволоження ґрунту, то при застосуванні фунгіцидів активізація фізіологічних процесів можуть зробити зворотний ефект та погіршити стан рослин.
Агрономічна служба АХТ змінює режим роботи – відтепер телефонні агрономічні консультації доступні для всіх аграріїв.

Щоб отримати консультацію, телефонуйте до адміністратора агрономічної служби Тетяни - 0 800 33 01 70 - з 9.00 до 19.00.

Будемо раді вас чути, і завжди раді допомогти!