Блог

Ситуація на полях Вінниччини

2022-04-21 15:08 Польові новини Схеми захисту
Кожен день агрономи бренду АХТ в полях. Ми бачимо та  розуміємо ситуацію посівної в умовах війни. Наша задача, як агрономічної служби бренду АХТ – допомогти розв'язувати проблеми, в міру наших можливостей та наявних препаратів.
На цьому тижні продакт-менеджер бренду  АХТ Олександр Конопацький провів обстеження поля озимої пшениці у Вінницькій області та визначив основні проблеми. Пшениця перебуває у 22-23 фазі розвитку по ВВСН, тобто у фазі кущення.

Коротка інформація про поле:


Попередник: соя
Обробіток ґрунту: дискування + передпосівна культивація
Посів: 10.10.2021
Сорт: Патрас
Норма висіву: 4 млн шт/га
Протруєння насіння: Ларімар 0,4 л/т + Тіатрин 0,4 л/т

Стан посівів. Вінницька обл. 11.04.2022

Живлення 


Посів проводився з внесенням добрив NPK 10:26:26 - 100 кг/га. Підживлення проводилось по мерзлоталому ґрунту (26.02) було внесено 150 кг аміачної селітри для провокації додаткового кущення.  У фазу початку виходу в трубку (ВВСН 30-31) планується внесення КАС 32 - 150 кг/га + N-Stab 1,4 л/1000 л КАСу.

N-Stab – це інгібітор уреази, який зменшує втрати газоподібного азоту і покращує коефіцієнт використання азоту з добрив.


Таким чином ми більш раціонально використовуємо азот, який зараз коштує дуже дорого. N-STAB простий і зручний у використанні та не потребує жодних додаткових витрат на обладнання або внесення. Подивіться відео про дослідження N-STAB на полі «Діди» у ФГ «Флора А.А.» Андрія Капріци.

Фунгіцидний захист



"Навіть невелика кількість опадів у березні сприяла розвитку хвороб. На поодиноких рослинах ми вже бачимо перші прояви септоріозу. Зараження септоріозом може відбувається восени, далі збудник перезимовує та, із відновленням вегетації, починає прогресувати. Це особливо небезпечно для ослаблених і виснажених рослин” - коментує продакт-менеджер бренду АХТ Олександр Конопацький.

Головна задача – не допустити масового поширення хвороби, тому при стабілізації температури повітря буде застосовано системний фунгіцид Фунгімакс (0,9 л/га). Крім септоріозу Фунгімакс добре контролює поширення борошнистої роси. Також ефективною і перевіреною роками застосувань є бакова суміш Флутривіт Максі (0,2-0,25 л/га) + Карбезим (0,4-0,5 л/га). Обидва варіанти фунгіцидного захисту ефективні за низьких температур і починають працювати при +6°C.

Гербіцидний захист 


Також на даному полі присутні зимуючі бур'яни, які потребують до себе уваги. Бур'яни вже відновили вегетацію і активно конкурують з пшеницею за вологу і азот.



Для ефективного контролю даних бур'янів ми можемо використати дві схеми:

  1. Дисулам (0,4-0,6 л/га) – гербіцид застосовують до другого міжвузля культури (ВВСН 32). Для його ефективної роботи має бути температура повітря +8°C без нічних заморозків. 
  2. Гренадер (15-20 г/га) + Унісулам (50 г/га) + АгроПАВ (0,1 л/га) – дана бакова суміш має ширше вікно застосування (до виходу прапорцевого листа) і посилену дію на перерослий підмаренник. Тому, якщо у ваших полях є такий бур'ян - зверніть увагу на дану схему.

Інсектицидний захист


Шкідників на момент огляду не виявлено, але дану ситуацію потрібно постійно стежити. Адже з підвищенням температури ці “друзі” обов'язково з'являться на наших полях. Першими можуть бути попелиця, шведська муха, цикадка,  блішка, п'явиця.



Проти даних шкідників ефективними є Канонір Дуо і Тіаклотрин-М. Більшість господарств використовує інсектициди превентивно, додаючи «улюблений» препарат у кожне внесення на пшеницю. Але якщо постійно вносити одні і ті ж діючі речовини, то можна розвинути резистентність шкідників до даного препарату та інсектицид перестає працювати. Дане господарство планує використати нашу антирезистентну програму.


Агрономічна служба АХТ змінює режим роботи – відтепер телефонні агрономічні консультації доступні для всіх аграріїв. 

Щоб отримати консультацію, телефонуйте до адміністратора агрономічної служби Тетяни - 0 800 33 01 70 - з 9.00 до 19.00.

Будемо раді вас чути, і завжди раді допомогти!