Блог

Стратегія інсекто-фунгіцидного захисту озимого ріпаку

Схеми захисту

Стратегія інсекто-фунгіцидного захисту озимого ріпаку


Інсектицидний захист: рекомендації

Про комплексну систему весняного захисту ріпаку розповідає агроном-консультант компанії «Агрохімічні технології» Олександр Конопацький.

Як показує практика, весняний захист ріпаку починається із боротьби з великим ріпаковим прихованохоботником. Серед усіх шкідників ріпаку він найшвидше покидає місця перезимівлі, а при денній температурі +5…+9℃ заселяється на поля ріпаку. Виявити прихованохоботника можна за допомогою жовтих чашок-приманок. ЕПШ становить 3-4 шкідника за добу у приманці.
Проти прихованохоботника рекомендовано застосовувати інсектицид Атрікс у нормі 0,15 л/га: він ефективний за низьких температур, має швидкий стоп-ефект та сумісний із іншими пестицидами. Інший варіант боротьби зі шкідником – Фосорган Дуо у нормі 0,6-1,5 л/га. Препарат має контактну, фумінантну і репелентну дію, а двохкомпонентність препарату дозволяє виключити ризик резистентності у комах.

Проти квіткоїда, насіннєвого ріпакового прихованохоботника та попелиць, які шкодять у період бутонізації, ефективною є бакова суміш Канонір 0,06 кг/га + Фосорган Дуо 0,6 л/га. Така комбінація продуктів дозволяє отримати швидкий стоп ефект та пролонговану дію на шкідників і уникнути виникнення їх резистентності. Популярністю серед виробників користується інсектицид Канонір Дуо у нормі 0,1-1,15 л/га. По цвітінню компанія «Агрохімічні технології» рекомендує застосовувати інсектицид Асистент 0,12 кг/га. Препарат малотоксичний для бджіл, джмелів та корисної ентомофауни і має висока біологічну ефективність навіть в умовах підвищених температур.

Небезпеку для посівів ріпаку несуть шкідники у період формування та наливу насіння. Значної шкоди може завдати «співпраця» насіннєвого прихованохоботника та стручкового комарика (галиці). Комарик відкладає яйця у стручок через отвір, який робить прихованохоботник. Проблему часто посилюють природні умови: за високої температури і низької вологості повітря рослина ріпаку утворює потужний восковий наліт, що призводить до стікання робочого розчину. Тому, в жорстких погодних умовах для боротьби із шкідниками доцільно використововувати інсектицид Канонір Дуо 0,1 - 0,15 л/га + органо-силіконовий ад’ювант АгроПАВ Екстра 0,1 л/га, який забезпечує якісне покриття рослини робочим розчином і підвищує біологічну ефективність препаратів.


undefined


Фунгіцидний захист: рекомендації

Ефективність фунгіцидного захисту ріпаку залежить у першу чергу від того, чи відповідатиме схема умовам, що склалися на полі. З монокомпонентними фунгіцидами «Агрохімічних технологій» ефективну комбінацію для будь-яких умов підібрати досить зручно.

undefined

Поєднання діючих речовин різних класів забезпечує профілактичну та лікувальну дію на рослину. Тебуконазол забезпечує потужну лікувальну дію. Азоксистробін має фізіологічний вплив на рослину шляхом активізації резервів рослини і підвищення врожайності. Бакова суміш контролює альтернаріоз, циліндроспоріоз, фомоз і стримує розвиток пероноспорозу.

undefined

Третє фунгіцидне внесення рекомендовано проводити у кінці цвітіння, оскільки у період дозрівання може виникнути проблема альтернаріозу, що призводить до розтріскування стручків та втрати врожаю. За умов достатньої кількості вологи застосовують бакову суміш Полігард 0,6-1,0 л/га + Азоксин 0,4-0,6 л/га, що пов’язано із особливістю стробілуринів, які мають стимулюючі властивості. Якщо ж буде сухо і спекотно – бакова суміш Карбезим 0,5 л/га + Полігард 0,6-0,8 л/га забезпечує ефективний контроль хвороб до періоду збору врожаю.