Блог

Польові новини: як врятувати ріпак, якщо не встигли внести ґрунтовий захист

2021-09-30 10:11 Польові новини
Доки деякі аграрії чекають на слушний момент для внесення страхових перед заморозками, а деякі тільки отримали сходи, агрономи бренду АХТ діляться польовими новинами Центрального регіону та нагадують ефективні страхові гербіцидні схеми на ріпак. 

Ситуація на полях


Кожен день господарства з різних регіонів надсилають нам фото своїх забур‘янених посівів. Кількість бур’янів та падалиці на полях озимого ріпаку просто вражає. Є такі хто встиг провести захист, але більшість ні.


На початкових етапах розвитку ріпаку стан рослини залежить саме від рівня забур’яненості поля. Падалиця зернових та бур’яни заганяють ріпак в умови сильної конкуренції. Тепло, світло, вологу та елементи живлення хочуть усі, але не всім вдається отримати їх повною мірою.Осіння забур’яненість посівів пришвидшує ріст рослини вгору, витягуючи її стебло. Через це точка росту ріпаку виноситься над поверхнею ґрунту, а розвиток кореневої системи сповільнюється. Поєднання цих факторів зменшує зимостійкість культури, обмежує можливості до весняного гілкування та впливає на майбутню урожайність ріпаку.

Гербіцидний захист


Якщо ви не працюєте ґрунтовими гербіцидами або погодні умови не дали можливості їх застосувати – є можливість використати страховий гербіцид Ділар 0,12-0,2 кг/га + АгроПАВ 0,2 л/га абоАгроПАВ Екстра 0,1 л/га. Це також актуально за умов, якщо через посушливі умови ґрунтовий гербіцид не спрацював на всі 100%, а також проти коренепаросткових бур’янів.



Ділимося результатом роботи з Вінницької області цієї осені по падалиці соняшнику та осотам: Ділар 0,15 л/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га. 16 днів після внесення. 


Падалиця зернових на початкових етапах росту ріпаку  конкурує з ріпаком за споживання вологи та поживних елементів, а сильне засмічення падалицею може спричинити затінення рослин ріпаку та їх витягування.

На посівах озимого ріпаку гарний результат продемонстрував препарат Ореол Максі. Нещодавно знову переконалися в його ефективності при боротьбі з падалицею. Застосовували препарат на посівах озимого ріпаку у Вінницькій області. Вздовж поля були цілі колії падалиці зернових. Після застосування препарату проблема ліквідована: розвиток падалиці повністю зупинений, - коментує агроном-консультант Центрального регіону, Олег Ренкас.



Важливо! Грамініцид рекомендуємо застосовувати у нормі 0,6-1,2 л/га, у період активного росту злакових бур’янів. Для максимальної ефективності препарату найкраще вносити його при достатній кількості вологи й температури повітря від +8°C . Зважаючи на прогнозоване потепління наступного тижня, зараз найкращий час для боротьби з падалицею, тому зволікати не варто.