Контактно-кишковий висококонцентрований інсектицид стійкий до УФ-випромінювання для тривалого контролю шкідників в посівах с/г культур
Препаративна форма: Капсульна суспензія
Тара: Банка 1 л
Хімічна група: Синтетичні піретроїди
Група IRAC: 3А
Розподіл у рослині: Контактний
Вплив на шкодочинний об'єкт: Контактний, кишковий
Інноваційна формуляція (капсульна суспензія), стійка до УФ-променів забезпечує більш тривалий захист.
Можливість використання на багатьох культурах — оптимізація управління продуктом у господарстві.
Стабільний в широкому діапазоні рН — найкращий партнер для бакових сумішей.
Можливе використання наземним методом та агродронами.
Виражений «нокаут-ефект» — загибель наступає через 2-3 години.
Переваги
Має акарицидну дію проти імаго.
Вплив УФ-променів на піретроїди
Завдяки тому що, діюча речовина лямбда-цигалотрин знаходиться в мікрокапсулах, вона стала: - більш захищеною від УФ-випромінювання; - більш стабільна в широкому діапазоні рН.
Всі діючі речовини групи піретроїдів чутливі до впливу УФ-променів. Для усунення цього несприятливого фактору у стінки капсул Лаготрину введені додаткові речовини, що захищають від ультрафіолету та дають змогу продовжити період активності діючої речовини. Некапсульований лямбда-цигалотрин (як і інші піретроїди) під впливом УФ-променів втрачає ефективність вже через 5-7 днів.
Капсуляція захищає діючу речовину від розпаду і продовжує дію препарату вдвічі: тривалість захисту продовжується з 5-7 днів до 14 днів та дає можливість контролювати шкідників на різних фазах їх розвитку.
Склад капсульної суспензії
Препаративна форма Лаготрину містить в собі три види мікрокапсул, що різняться за розміром — маленькі, середні та великі — діаметр від 0,1 до 10 µм (средний – 2,5 µм).
Саме ці параметри забезпечують одночасно швидке і подовжене вивільнення діючої речовини із мікрокапсул після висихання робочого розчину на обробленій поверхні.
Три розміри мікрокапсул — три різні періоди захисної дії
За рахунок різного діаметру мікрокапсул отримуємо одразу три різні за тривалістю захисні періоди лямбда-цигалотрину. Мікрокапсули потрапляючи на оброблювану поверхню прилипають до кутикули та покривів комах при цьому:
Маленькі мікрокапсули забезпечують першу швидку дію на шкідника ("нокаут-ефект").
Середні мікрокапсули утворюють основний захисний шар з вивільненням діючої речовини.
Великі мікрокапсули надовго залишаються на обробленій поверхні, тим самим забезпечують пролонговану дію препарату.
Лямбда-цигалотрин порушує роботу натрієвих каналів нервових клітин комах, що призводить до порушення функцій нервової системи, загального паралічу та швидкої їх загибелі.
При застосуванні із засобами захисту рослин та агрохімікатами обов'язково перевірити препарати на сумісність (відсутність розшарування, формування грудочок, випадання осаду і т.д.).
Перед застосуванням препарату обов'язково збовтати тару.
Застосовувати Лаготрин потрібно у максимальній нормі витрати, за умови високої чисельності шкідників та при обробці проти імаго і личинок старшого віку.
Обприскування робити у ранкові або у вечірні години у безвітряну погоду, не допускаючи зносу препарату на сусідні культури. Робочий розчин має бути використанийу день приготування.
Допустима температура внесення +8…+25°C.
Забороняється проводити обробку під час цвітіння культур, щоб не завдати шкоди запилювачам. У період цвітіння використовуйте Асистент Максі.
Для поліпшення покриття рослин та шкодочинних об'єктів слід разом з інсектицидом Лаготрин застосовувати АгроПАВ Екстра у концентрації 0,05%-0,1% робочого розчину.
Норма витрат робочого розчину 200-300 л/га для польових культур.