Зруйнуй плани фузаріозу
Комбінований системний фунгіцид із рістрегулюючими властивостями для контролю фузаріозу колоса та комплексу найшкодочинніших хвороб у посівах зернових колосових і ріпака.

Ауріс препарат, Ауріс, герцід Ауріс

тебуконазол, 240 г/л + пропіконазол, 60 г/л + протіоконазол, 60 г/л

Препаративна форма: концентрат, що емульгується
Культури і норми застосування:
зернові колосові, 0,5-1,0 л/га,
ріпак, 0,5-0,8 л/га
Хімічна група: триазоли + триазолінтіони
Код FRAC: 3
Механізм дії: інгібітори біосинтезу ергостеролу
Мобільність у рослині: системний (ксилемно-мобільний)
Дія на збудник: захисна (профілактична), лікувальна, викорінююча
Спектр дії:
комплекс хвороб, регуляція росту
Тара: каністра 5 л
Все про Ауріс в одному відео
У прямому ефірі продакт-менеджер АХТ Вікторія Квятковська пояснює особливості складу нового фунгіциду Ауріс, а також відповідає на всі практичні запитання від глядачів.
  Високоефективний контроль найбільш небезпечних хвороб листя та колоса (в т.ч. фузаріозу, видів іржі, піренофорозу
  та септоріозу).
  Суттєво знижує рівень мікотоксинів у зерні, які становлять серйозну небезпеку для галузі тваринництва та харчової промисловості.
  Контролює основні хвороби ріпака: фомоз, альтернаріоз, борошнисту росу.
  Унікальна комбінація діючих речовин із різною мобільністю забезпечує повний захист всіх частин рослин.
  Довготривала профілактична, лікувальна та викорінююча дії (захисний ефект до 4 тижнів).
  Переваги
  Володіє вираженими рістрегулюючими властивостями, які запобігають переростанню та підвищують зимостійкість ріпака.

  Механізм дії

  1. Збудники вищих грибів відрізняються від нижчих наявністю у складі клітинної стінки ергостеролу – стерину, без якого неможливе нормальне функціонування організму патогенів.
  Саме блокування виробництва ергостеролу є ключовим механізмом дії фунгіцидів групи триазолів та триазолінтіонів.
  2. Після проникнення тебуконазолу і пропіконазолу всередину рослини вони миттєво замінюють собою ланостерол (з якого утворюється ергостерол) та блокують цитохром Р450. А протіоконазол діє на інший цитохром – CYP51, що особливо важливо для запобігання розвитку резистентності.
  3. Внаслідок зв'язування цитохромів відбувається порушення процесу диметилювання та руйнація клітинних мембран, в результаті чого збудники гинуть.

  Унікальна комбінація діючих речовин

  Ауріс за рахунок унікальної комбінації діючих речовин із різною мобільністю повністю захищає листя.

  Ефективність Аурісу на основних
  етапах інфекційного процесу

  Профілактична, лікувальна та викорінююча дії забезпечують довготривалий захист посівів (до 4 тижнів).

  Ефективний контроль хвороб листя та колоса

  Ауріс був створений для ефективної боротьби із найбільш небезпечними хворобами листя та колоса пшениці. Спеціально підібрані концентрації діючих речовин забезпечують високоефективний та довготривалий контроль збудників хвороб.

  Ауріс – краще рішення для контролю
  фузаріозу колоса

  Шкодочинність збудників фузаріозу залежить від того, в якій фазі розвитку пшениці відбулось зараження. Розрізняють ранній та пізній фузаріоз.
  За раннього – зараження відбувається у фазі цвітіння при появі перших пиляків, оскільки вони є гарним живильним середовищем для збудників.
  За пізнього фузаріозу (зараження відбувається у фазі наливу зерна) – симптоми непомітні, оскільки інфекція прихована. Але вона не менш небезпечна, так як таке насіння є джерелом інфекції та здатне перезаражати здоровий насіннєвий матеріал.

  Недобір урожаю внаслідок раннього фузаріозу може сягати від 45 до 73%, енергія та схожість знижуються до 24%, а маса тисячі - на 39-72%. За пізнього – втрати урожайності суттєво менші, і можуть сягати 10-15%.

  Розвитку хвороби сприяє підвищена вологість повітря (від 85%), часті дощі та температура +28....30°С від початку цвітіння до достигання. Для процесу зараження колосків необхідна підвищена вологість повітря протягом 24–40 годин, 80-120 мм. опадів і температура від +20°С.
  Спори завдяки пилякам проникають всередину зерна, колонізують тканини та досягають зародка. В результаті цього припиняється налив, спостерігається пусто- та білоколосість, насіння втрачає схожість та містить значну кількість шкідливих для людей і тварин мікотоксинів (ДОН, Т2, ЗЕН, НІВ). За раннього – зараження відбувається у фазі цвітіння при появі перших пиляків, оскільки вони є гарним живильним середовищем для збудників.
  Для запобігання розвитку фузаріозу необхідно застосовувати Ауріс у фазі, найбільш вразливій до зараження збудником, а саме за появи перших пиляків-на початку цвітіння: BBCH 61-63

  Комплексне рішення для контролю хвороб і рістрегуляції ріпака

  Ауріс забезпечує ефективний контроль основних хвороб ріпака, а також його рістрегуляцію.
  Польова ефективність Ауріс, 0,8 л/га (осінь, 2023 рік)