Блог

Польові новини АХТ (Миколаївська та Кіровоградська області)

2020-04-24 10:52 Польові новини
Умови, які склалися у цьому сезоні, стали випробуванням для аграріїв. Проблеми з вологою спонукали переглянути норми висіву озимих зернових культур, зменшувати їх в залежності від запасів продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту.


СТАН РІПАКУ, 23.04

Миколаївська область

Господарство у Миколаївській обл, миколаївський р-н має правильний підхід до планування та прогнозування врожайності культур. Своєчасно моніторить запаси вологи у ґрунті.
Попередник: льон олійний. Норма висіву на даному полі 2,8 млн.шт/га, рослина має 3-4 продуктивних пагони. Технологія No Till.
Весняний захист: Дисулам 0,4 л/га та Канонір Дуо 0,1 л/га в фазу до утворення другого міжвузля. Після обстеження поля було прийнято рішення, через сильне ураження рослин септоріозом, внести препарати: Карбезим 0,5 л + Флутривіт 0,5 л/га для припинення розвитку хвороби, а також Канонір Дуо 0,15 л/га, для захисту посіви від різних видів шкідників (господарство планувало внесення, але чекало повного відновлення вегетації культури після останніх приморозків).


На посівах озимого ріпаку було виявлено шкідників: прихованохоботник ріпаковий, оленка волохата та ріпаковий квіткоїд. 09.04 було проведене внесення препарату Канонір Дуо 0,15 л/га.


Наступна обробка планується: Асистент 0,12 кг/га + АгроПАВ Екстра 0,1 л/га 🐝Асистент поглинається рослиною і рухається по всім її частинам. Тому ефект від застосування проявляється на необроблених частинах рослини. Шкідники гинуть, як від безпосереднього контакту з препаратом, так і від поїдання оброблених частин рослини. Препарат проявляє дію на дорослих комах, личинки та яйця в залежності від виду комах.
Асистент малотоксичний для бджіл та корисної ентомофауни (за дотримання регламенту застосування у період цвітіння культури та льоту бджіл).


ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Застосовувати препарат Асистент із збільшеними нормами потрібно виключно у нічні години!
Звертайте увагу на інші препарати у баковій суміші з Асистентом. Перевірте, чи вони є безпечними для бджіл в період цвітіння культури.
Компанія АХТ дбає про навколишнє середовище і корисну ентомофауну, тому рекомендуємо – використовуйте засоби захисту рослин в рекомендованих нормах в регламентований час.


Кіровоградська область, 23.04

При огляді полів ріпаку було виявлено рослини з розтріскуванням стебла- аналізує Тарас Вітошинський, агроном-консультант АХТ.


Завдяки баковій суміші Карбезим 0,5 л/га + Флутривіт 0,5 л/га місце розтріскування не уражене шкідливими патогенами грибів та не гниє, а рослини успішно продовжують свою вегетацію.


СТАН СОНЯШНИКУ, 23.04


На півдні України господарства вже отримують сходи соняшнику, але через нестачу вологи та значні перепади температур була втрачена енергія проростання, тому сходи мають жовтувате забарвлення сім’ядоль. Панікувати не треба! Добре, що отримали сходи, через пару днів сім’ядольки отримають своє нормальне зелене забарвлення.


У фазу 4-6 справжніх листка планується внесення препарату Імпекс Дуо 1,0 -1,2 л/га для знищення однорічних дводольних та злакових бур’янів, а також деяких багаторічних проблемних бур’янів (амброзії, вовчка, осотів) на посівах імі-соняшнику.