«Пізня весна 2021 року вплине на час відновлення весняної вегетації (ЧВВВ) культур: збільшення довжини світлового дня впливає на швидкість проходження фаз культурою. На пізніх посівах це може бути проблемою – рослинам буде недостатньо часу для весняного кущення.» – підкреслює Олександр.
По кореневій системі видно, що ще немає активного її відростання, формування вторинної кореневої системи не почалось. Азотні добрива на даному полі поки що не вносились, оскільки господарство планує вносити аміачну селітру сівалкою, а ґрунт ще перезволожений і зробити це технічно неможливо. Крім того, в даному полі додаткового кущення не потрібно, тому внесення азотних добрив заплановано в більш пізні фази розвитку культури.
Цікаво дізнатися чи є в когось практика внесення добрив сівалкою? Діліться у коментарях під статтею :)
Антоціанове забарвлення листків може свідчити про дефіцит фосфору в рослині
Антоціанове забарвлення листків озимої пшениці – ознака дефіциту фосфору у тканинах рослини.
Є кілька причин для виникнення дефіциту:
- ґрунт на даному полі суглинковий і кислий.
- перезволоження і низька температура ґрунту.
Господарство планує разом з першим фунгіцидним внесенням застосувати водорозчинні фосфоровмісні добрива, для подолання гострого дефіциту.
На даному полі спостерігаємо «стандартний набір» бур'янів. Попередні роки на пшениці використовували Гренадер (трибенурон-метил 750 г/кг). Цю саму діючу речовину застосовували на сульфостійкому соняшнику.Підписуйся на Viber-канал АХТ та слідкуй за новиними у зручному форматі!Запланований гербіцидний захист:
Дисулам (2,4-Д, 425,42 г/л + флорасулам, 6,25 г/л) 0,5 л/га для уникнення розвитку резистентності у бур'янів (після внесень трибенурон-метилу у минулі роки).
2,4-Д відноситься до гормональних діючих речовин, а флорасулам до триазолпіримідинів, тому Дисулам має інший механізм дії у порівнянні із сульфонілсечовинами, що значно зменшує можливість розвитку резистентності у бур'янів. Господарство завжди по можливості використовує почергово діючі речовини з різними механізмами дії.
Хвороб і шкідників не виявленоЗапланований перший фунгіцидний захист:
Фунгімакс (тіофанат-метил 200 г/л + пропіконазол, 120 г/л + триадимефон, 50 г/л) 0,8 л/га. Новий 3-х компонентний системний фунгіцид відмінно контролює найбільш небезпечні хвороби пшениці у Т1: септоріоз листя, борошнисту росу і прикореневі гнилі. Ефективний за низьких температур.
Альтернативна схема захисту:
Карбезим (карбендазим 500 г/л) 0,5 л/га + Флутривіт (флутриафол 250) 0,5 л/га – "стандарт на Т1". Це ефективна за низької температури та бюджетна фунгіцидна схема. Карбезим забезпечує швидкий стоп-ефект на патоген, а Флутривіт пролонговану фунгіцидну дію до 3 тижнів.Запланований інсектицидний захист:
Атрікс (альфа-циперметрин, 100 г/л) – швидке і економне вирішення проблеми з шкідниками, підходить для застосування при температурі від +5 ºС.
Або Канонір Дуо (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л) – контактно-системний інсектицид з покращеною дією на сисні шкідники і пролонгованою дією до 21 дня.