Польові новини АХТ Вінницької області

Зима без снігу, рання весна, нестача вологи. Початок сезону 2020 багатий на погодні сюрпризи. Агроном-консультант АХТ Олександр Конопацький завітав на поле озимої пшениці у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області.

Трішки історії: попередник – соя, сорт Скаген, протруйник Ларімар 0,4 л/т. Посів провели після дискування в два сліди. Дата посіву: 20 жовтня 2019 року, а 4 листопада отримали сходи культури. 1 березня було внесено по 200 кг/га аміачної селітри.

Загальний вигляд поля. 07.03.2020.

Результати обстеження 7 березня 2020 року.

Посів перезимував добре і перебуває у задовільному стані. Поширення хвороб і шкідників на даний момент не виявлено.


 

Утворення вторинної кореневої системи

«Бачимо утворення вторинної кореневої системи, яке активізувалось після підживлення азотом. Щодо забезпечення вологою, то на даному полі поки що ситуація не критична, але ми розуміємо, що запасу продуктивної вологи фактично немає, а наявна волога втрачається дуже швидко» – розповідає Олександр.

Щодо бур'янів, то тут є певна специфіка: вони успішно перезимували і готові до активної боротьби за поживні елементи та вологу. На даному полі були виявлені сходи талабану польового, вероніки плющелистої та підмаренника чіпкого.

Видовий склад бур'янів

Варто звернути увагу, що підмаренник чіпкий вже перебуває у фазі 3-4 кілець (мутовки), що вже є досить проблемно для контролю даного бур’яну. А після внесення азотних добрив він досить активно вегетує, і на момент досягнення нормальної температури для внесення гербіцидів підмаренник буде перерослий. 

Рекомендація гербіцидного захисту посівів від агронома-консультанта АХТ Олександра для даного поля: Дисулам 0,5 л/га у фазу кущення. Важливо врахувати, що для застосування Дисуламу середньодобова температура повітря має становити не менше 8-10°С і відсутність приморозків мінімум за 3 дні до внесення і 3 дні після внесення гербіциду.

Олександр рекомендує застосування Карбезим 0,5 л/га + Флутривіт 0,5 л/га у фазу активного кушення. Перевага даної бакової суміші є хороша ефективність за низької температури повітря і пролонгована дія на основні хвороби, що проявляються у ранньовесняний період (борошниста роса, септоріоз).

«Шкідників на даний момент не виявлено, але враховуючи досвід попередніх років можемо очікувати, що шкідники будуть. Як то кажуть “ті самі гості в ту саму хату”. Тому обстеження покажуть, хто саме завітає цього року та які саме інсектициди, та в яких нормах буде потрібно застосувати» - коментує Олександр.

Що стосується інсектицидного захисту озимої пшениці, то у агрономічної служби АХТ є перевірений досвідом алгоритм вибору препарату.

“Виходячи із ситуації, що склалась на цьому полі, думаю що на перше внесення потрібно буде застосувати інсектицид Канонір Дуо 0,1 - 0,15 л/га або Канонір 0,05-0,07 кг/га.”

Звісно, кожне поле потребує індивідуального підходу, але даний кейс може вам допомогти при виборі системи захисту своїх посівів і допоможе отримати хороший врожай