⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Класичний соняшник: як покращити ефективність грунтових гербіцидів?

Від чого залежить ефективність гербіцидного захисту соняшнику? Якість препарату, правильно підібраний термін внесення, виконання всіх інструкцій перед запуском оприскувача - все це має значення. Але успішний захист починається із правильно підібраної комбінації ДР для умов вашого регіону. Як обрати гербіциди для класичного соняшнику та яка бакова суміш ідеально підійде для вас - читайте далі.

1. За умов недостатнього зволоження 

Найпопулярнішою є бакова суміш Основа 2,0 л/га + Промекс 2,0 л/га. Ця комбінація контролює в посівах соняшнику переважну більшість однорічних злакових і дводольних бур'янів. Цю бакову суміш доцільно використовувати за умов недостатнього зволоження.

Основа ефективна проти однорічних злакових бур'янів та деяких однорічних дводольних.

Пропазокс ефективний проти однорічних злакових бур'янів та деяких однорічних дводольних.

2. При загрозі промивання препарату

Альтернативна суміш Пропазокс 2,0 л/га + Промекс 2,0 л/га є селективною до культурних рослин, тому її рекомендовано використовувати на чутливих культурах (соняшник, соя), або якщо є загроза промивання препарату.

Промекс в обох сумішах ефективний проти дводольних однорічних бур'янів, які є середньочутливими до Пропазоксу та Основи: лобода біла, ромашка, грицики звичайні, нетреба звичайна.

 

3. Для пролонгованої захисної дії

Також високу ефективність відзначають при застосуванні Толазину у нормі 4,5 л/га. Це комбінований продукт, який містить у своєму складі S-метолахлор та тербутилазин і вирізняється подовженим періодом захисної дії.

У Толазині майже немає домішок у вигляді R-метолахлору. Тому ефективність препарату зростає на 30-40%, у порівнянні зі звичайним метолахлором при однакових нормах витрат.

S-метолахлор в основному поглинається пагонами бур'янів, які проростають, а тербутилазин - корінням і частково листям. Таким чином, бур'яни гинуть протягом довсходового періоду, під час і після сходів культури.


 

Усі схеми були випробувані у виробничих посівах і проявили високу ефективність. Для боротьби із наступними хвилями однорічних злакових бур’янів застосовуємо Ореол максі 0,6-0, 8 л/га у фазу 2-6 листків соняшнику.

Порівняти ціни постачальників та ознайомитися з препаратами можна тут

Шукайте в каталозі АХТ детальні рекомендації щодо:

  • застосування препарату,

  • організації сівозміни,

  • вплив рн води на ефективність препарату,

  • норми внесення залежно від типу ґрунту