.

“Меня сложно найти, легко потерять и невозможно забыть”. Здається, цю фразу придумав агроном та присвятив її озимій совці чи кравцю-головачу. Справді, якщо вчасно не зреагувати на одного з них, масштабні втрати забути вдасться нескоро. Про особливості життя і розмноження, та ефективні методи боротьби – читайте у блозі агрономів АХТ

Озима совка - небезпечний багатоїдний шкідник на озимих зернових та озимому ріпаку. Якщо на одному м2 є 13-14 гусениць то вони можуть повністю знищити сходи озимих. Значної шкоди шкідник завдає і ярим зерновим культурам, соняшнику, кукурудзі (особливо на території Південної та Східної України).

 

Якщо згадати її цикл розвитку, то часу пошкодити посіви у неї більш ніж достатньо. Відкладання яєць самками починається через 5-11 днів після появи сходів. Личинки народжуються від 3 (при + 29-30 ° C) до 24 днів (при + 10-12 ° C), а молоді гусениці харчуються рослинністю поблизу землі. Через 10-14 днів вони уникають денного світла, залишаючись в грунті в денний час. Личинки розвиваються через 24-40 (іноді 90-100) днів, досягаючи 40-52 мм в довжину.

Озима совка стабільно пошкоджує до 30%, а в окремих регіонах і 75% рослин. І це не міф! Ця «красуня» в минулому році на півдні за одну ніч знищила 40 га соняшнику.

 

Кравчик-головач

Кравчик-головач - єдина група жуків-гнойовиків, що живляться не послідом тварин, а рослинами. Шкідник пошкоджує багато польових культур, найбільшої шкоди завдає посівам соняшнику та кукурудзи, а на виноградній лозі згризає бруньки та зрізує молоді пагони.

Його мало хто бачив, але ті обрані, які стикалися з ним, ніколи не забудуть його. Коли це «чудо» заготовляє корм для потомства, то він ушкоджують безліч пагонів, які вони зрізають своїми щелепами. І один такий жучок за день може зрізати до десяти виноградних пагонів.

Сімейство кравчик-головач, яке оселилося на посів, може погубити мало не весь урожай. Мешканці всього чотирьох норок, розташованих на 1м2, здатні повністю знищити всю рослинність на 10м2

Ці жуки небезпечні тим, що вони живуть не один рік, розмножуються швидко, після відкладання яєць частина жуків відмирає, а інша ховається в нірку та в стані діапаузи, залишаються в грунті до весни. Поширений в степовій зоні України.

 

БоротьбаБоротьба із даними шкідниками ускладнена через їхній спосіб життя. Кравчики живуть у нірках глибиною до 50 см, а совка харчується в ґрунті

Боротьба із совкою.

Для того, щоб ефективно боротися із совкою потрібно проводити обробку вночі. В цей час немає висхідних потоків повітря, а личинка совки підповзає до поверхні грунту. Також, фактором який покращує ефективність спрацювання Фосорган Дуо є підвищена вологість повітря, що забезпечує кращий фумігантний ефект і знищення совки.

 

Боротьба із кравчиком.

Нірки на полі - характерна ознака кравчика

Кравчик різає листки і пагони рослин і затягує їх в нірку. Там, після процесу ферментації, рослинна маса стає кормом для личинок які відроджуються з яєць. Якщо ви обробили посіви Фосорганом Дуо, то рослини, які зрізає кравчик і затягує в нірку є токсичні для імаго і личинок.

Він не втрачає свою ефективність після випадання опадів через 2 години після обробки. Радимо застосувати Фосорган Дуо у ввечері або вночі, для мінімізації дії висхідних потоків повітря та для контакту з озимою совкою та кравчиком-головачем.”

Шукайте в каталозі АХТ детальні рекомендації щодо:

  • застосування препарату,

  • вплив рH води на ефективність препарату,

  • норми внесення залежно від типу ґрунту.