.

У західному, центральному та північному регіонах України весна 2019 року в порівнянні з минулим роком суттєво відрізняється кількістю опадів та коливанням температури. Найбільше страждають від цього озимі, адже надмірна волога призводить до розвитку хвороб. Як підлаштуватися до таких умов та максимально захистити посіви – читайте далі.

Септоріоз

Септоріоз листя займає перше місце за поширеністю та шкідливістю хвороб, який розвивається на листках, листкових піхвах та стеблах. За даними багатьох дослідників на зернових культурах може зустрічатися від 8 до 15 видів родів Septoria та Stagonospora.  Найпоширенішим збудником плямистостей пшениці на території України є септоріоз листя (Septoria tritici Desm).

 

Септоріоз листя (Septoria tritici)  і септоріоз колоса (Stagonospora nodorum) вражають листки та листові піхви. Всі збудники починають розвиватись у фазі початку кущення та початку виходу в трубку.

Шкідливість хвороби полягає в тому, що в ураженій рослині відбуваються суттєві зміни фізіолого-біохімічних процесів. Під впливом хвороби у рослин погіршується основні показники структури врожаю: 

  • кількість зерен в колосі суттєво знижується,

  • кількість невиповненого, щуплого насіння в урожаї зростає,

  • маса 1000 зерен може зменшитись  в 1,5 рази.

  • недобір врожаю може досягати до 30% і більше

Піренофороз

Дуже схожою за зовнішніми ознаками на початкових етапах розвитку з септоріозом є піренофороз листя (жовта плямистість). Навесні, під час дощів, дозрілі аскоспори вистрілюються на відстань близько 15 см і потрапляють на молоде листя пшениці. Там вони проростають і ініціюють первинну інфекцію. Зараження протікає успішно при наявності періоду підвищеної вологості протягом 6-48 годин.

Симптоми хвороби проявляються через 5-7 діб після зараження. Спочатку з'являються дрібні темно-коричневі плями з жовтим ореолом.

Маестро 0,4-0,5 л/га – пригнічує всі основні хвороби зернових культур в період вегетації, швидко діє та має пролонгований ефект. Особливістю препарату є утворення стійкої емульсії у приготовленому робочому розчині - це забезпечує відмінне змочування та швидке поглинання. Також якщо після обробки через 2 години випали опади, то це не послабить дію препарату.

 

Флутривіт 0,4-0,5 + Азоксин 0,4-0,6 л/га – таке поєднання препаратів забезпечує надійний захист та лікувальний ефект проти хвороб зернових. Флутриафол в складі Флутривіту має виражену лікувальну дію, а азоксистробін блокує спори патогена практично протягом години після внесення.

 

Азоксин 0,4-0,5 + Маестро 0,5 л/га – дозволяє попередити проникнення збудника у рослину і зупинити його розвитку після ураження. Азоксистробін у даній баковій суміші забезпечує розширення фунгіцидного впливу - він активує резерви рослин і стимулює підвищення врожайності.

 

 

Ознайомитися з препаратами та порівняти ціни постачальників можна тут:

Шукайте в каталозі АХТ детальні рекомендації щодо:

  • застосування препарату,

  • вплив рH води на ефективність препарату,

  • норми внесення залежно від типу ґрунту.